مالی و اداری

موسسه حسابداری کرج + بهترین شرکت حسابداری در کرج کجاست؟

یک موسسه حسابداری در کرج چه خدماتی ارائه میدهد و بهترین شرکت حسابداری در کرج چه ویژگی های دارد. حسابرسی فعالیتی است که گزارش های مالی یک شرکت را بر اساس استانداردهای حسابرسی ، تایید و یا رد می‌کند.

شرکت‌هایی که در زمینه کاری و تجاری موفق هستند حتما باید امور مالی آنها دقیق و مرتب باشد. مدیریت این شرکت‌ها بایستی از جریان پول نقد و دارایی گرفته تا گزارشات مالی و اطلاعات اقتصادی جامعه در این مسئله تاثیر گذار ‌می باشد. بهترین راه برای این کار نیز بهره بردن از یک حسابدار و یک شرکت حسابداری خوب ‌می باشد.

حسابرسی مالی چه روش های دارد؟

  • جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی
  • تعیین عملکرد حسابداران داخلی
  • بررسی صحت صورت های مالی
  • گزارش اعلام صحت و یا عدم صحت

انواع حسابرس کدامند؟

حسابرس مستقل

افرادی از شرکت و یا موسسه حسابرسی هستند که خدمات حسابرسی ارائه می‌کنند. این افراد با تنظیم قراردادی بین مدیران و موسسه حسابرسی ، مسئولیت انجام امور حسابرسی آن شرکت را به عهده می‌گیرند و موظف هستند گزارش‌های مورد نیاز شرکت را ارائه دهند.

حسابرس دولتی

حسابرس دولتی نیز وظیفه حسابرسی صورتهای مالی یک نهاد دولتی را دارد.

حسابرس داخلی

حسابرس داخلی از طرف مدیرعامل و هیئت مدیره انتخاب و مسئول حسابرسی امور داخلی شرکت است و موظف است گزارش حسابرسی خود را به طور منظم به مدیرعامل ارائه دهد.

موسسه حسابداری در کرج چه خدماتی ارائه میدهد؟

حسابرسی قانونی

در حسابرسی قانونی به اسناد و مدارک پرداخته می‌شود تا انطباق آن‌ها با استانداردهای حسابداری بررسی می‌شود. موسسه حسابداری در کرج صورتهای مالی حسابرسی شده را به طور کامل بررسی می‌کند و طی گزارش حسابرسی اظهارنظر خود را بیان می‌نماید. اخیرا با افزایش اختلافات مالی، از حسابرسان قانونی دعوت زیادی به عمل می‌آید.

حسابرسی مالیاتی

مالیات و پرداخت آن در همه مشاغل و کسب و کارهای جایگاه ویژه و خاص خود را دارد . پرداختی هایی که به نام مالیات انجام میشود باید دارای اسناد و مدارک کافی بوده و ثبت و نگهداری شوند . در حسابرسی مالیاتی کلیه اسناد و مدارک مربوط به مالیات توسط موسسه حسابداری در کرج مورد بررسی قرار میگیرد .

حسابرسی عملیاتی

حسابرسی عملیاتی به جهت کارایی ، اثر بخشی و صرفه اقتصادی انجام میشود . در واقع در روش عملیاتی آن فرایند ارزیابی اثر بخشی و کارایی و صرفه اقتصادی داشتن کلیه عملیات های مالی شرکت می باشد که باید توسط افراد ذیصلاح انجام شود . حسابرسی عملیاتی یکی از مهمترین انواع آن بوده و نتایج و گزارشات حاصل از ان در تصمیمات مدیریتی نقش بسیار مهمی دارد .

حسابرسی صورتهای مالی

صورت های مالی شامل انواع ترازنامه ، صورت سود وزیان ، صورت سود و زیان جامع و صورت وجوه نقد و سایر یادداشت های توضیحی هستند .ترازنامه بیان کننده وضعیت اقتصادی یک شرکت و میزان نقدینگی و توان موسسه برای بازپرداخت بدهی ها بوده و حقوق صاحبان سرمایه را هم بیان می کند.

ارائه گزارش

ارائه گزارش های حسابرسی صورتهای مالی شرکت به بانک ها جهت دریافت وام و تسهیلات بانکی . طبق بخشنامه های داخلی بانکها در صورتی که نتایج حاصل از حسابرسی مورد تایید سازمان مربوطه باشد و کلیه اسناد و مدارک مالی و مالیاتی شرکت بدون نقص یا فاقد نقص های ماژور تشخیص داده شود صاحبان مشاغل و کسب و کار می توانند با رائه این اسناد به بانکها درخواست وام و تسهیلات نمایند.

ویژگی بهترین شرکت حسابداری در کرج چیست؟

خدمات متنوع و ضروری

هر فرد یا شرکتی در زمان انتخاب یک سازمان حسابرسی به تنوع خدمات شرکت موردنظر هم دقت می‌کند. پس ارائه همه یا اکثر خدمات مربوط به حسابداری و حسابرسی از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین داشتن مشاور مالی خبره در این زمینه بسیار مهم است.

مشاوره‌های مالیاتی

یکی از ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب در کرج این است که با در وجود یک گروه فعال و وجود کارشناسان بیمه و مالیاتی به شرکت‌های طرف قرارداد کمک‌های لازم برای تنظیم فرم‌های مالیاتی و بیمه ای ارائه دهد.

محاسبات دقیق

یک شرکت حسابداری خوب در کرج این اطمینان خاطر را برای مدیریت شرکت طرف قرارداد ایجاد ‌می کند که محاسبات درست حق بیمه، مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم بر اساس مقررات موجود در جامعه و پرداخت به موقع آن نه تنها شرکت را از جریمه‌های سنگین دور نگه داشته بلکه با حداقل نمودن قانونی این هزینه‌ها باعث سودآوری بیشتر برای شرکت خواهد شد‌.

گزارش مالی و تفسیر آن

از ویژگی های بهترین شرکت حسابداری در کرج این است که با توجه به دانش و مهارت‌های لازم و کسب تجربه. مهارت خاصی در گزارشات مالی بدست آورده باشند و فریب جریان‌های کاذب بازار را نخورند.

نوشته های مرتبط