مالی و اداری

وکیل طلاق کرج + وکیل خوب برای طلاق در کرج کجاست؟

برای مراجعه به وکیل طلاق در کرج بایستی نکاتی را بدانید و اینکه وکیل خوب برای طلاق در کرج چه ویژگی هایی دارد؟ در این مطلب از مجله آکس ما به این موضوعات پرداخته ایم با ما همراه شوید. طلاق یک مساله قانونی است که به دلیل سختی ها و تخصصی بودن موضوع اغلب افراد ترجیح می دهند جهت انجام آن به یک فرد متخصص اعطای وکالت نموده تا او بتواند موضوع را به بهترین نحو حل و فصل نماید. اما وظایف یک وکیل و اینکه چگونه یک وکیل طلاق خوب پیدا کنیم پرسشی است که اغلب افراد در این زمینه با آن روبرو هستند.

ویژگی بهترین وکیل طلاق در کرج چیست؟

بهترین وکیل طلاق در کرج کسی است که با درنظر گرفتن شرایط موکل خود و نیز پیگیری مداوم پرونده به خصوص دعوی طلاق از سمت زوجه، حق موکل خود را در سریع‌ترین زمان ممکن بگیرد.

با این حال در خیلی از شرایط زنان قادر نیستند و نمی ‌توانند به آسانی از همسر خود طلاق بگیرند به همین علت حضور یک وکیل باتجربه و کاردان در موضوع طلاق در کرج می تواند بسیار راهشگا بوده و در حل مشکل کمک نماید.

مشغله های ذهنی در هنگام بروز مشکل خانوادگی و تصمیم به طلاق چنان طرفین را تحت فشار قرار میدهد که نمی توانند به مشکلات بیشتری فکر کنند.بهترین وکیل طلاق در کرج با ارائه مشاوره و پیشنهاد منطقی ، دغدغه های دادرسی را از موکل خود دور می کند.

چطور وکیل خوب برای طلاق در کرج انتخاب کنیم؟

تخصص

وکیل طلاق در کرج برای شما مناسب است که تخصص وی طلاق و دعاوی خانواده باشد. توجه داشته باشید که از یک بدهکار شکایت ندارید یا نمی‌خواهید برای جرمی از شما دفاع کنند. می‌خواهید طلاق بگیرید و به همین دلیل به کسی نیاز دارید که با همه چم ‌و خم و روند طلاق و دعاوی خانوادگی و دادگاه‌ های خانواده آشنا باشد.

ابتدا با چند وکیل متخصص دعاوی خانواده مشاوره کنید. با اینکه وکیلی ممکن است اعتبار خیلی خوبی داشته باشد اما ممکن است از رفتار او خوشتان نیاید. وکیل انتخاب شده توسط شما نباید کسی باشد که با او احساس راحتی نمی‌کنید چون قرار است ساعات زیادی را با هم بگذرانید.

بودجه

میزان بودجه‌ و درآمدتان را به اطلاع وکیل برسانید. وکیل طلاق در کرج باید تصویر درستی از امور مالی و هزینه ‌های زندگی شما داشته باشد. همچنین اسناد و مدارک کلیه دارایی‌ها بدهی ‌های زناشویی خود را نیز تهیه کنید.

آیا طلاق توافقی در کرج میتواند گزینه مناسب شما باشد؟

برای کسانی که تا کنون با دادگاه سر و کار نداشته اند گذشته از نا آگاهی نسبت به طلاق توافقی استرس و اضطراب مواجه با قاضی و حضور در دادگاه وجود دارد. بدیهی است طرفی که وکیل اختیار کند دچار اینگونه اضطراب ها نخواهد شد.

بی شک یکی از آسانترین و سریعترین پرونده ها طلاق توافقی است. اما اهل فن می دانند در جای که توافق های زوجین زیاد مدت دار و یا پیچیده است. نیاز به کسی است که از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به ظرایف و دقایق طلاق توافقی آگاه باشد. لذا توصیه بر این است که حتی الامکان در تمام مراحل از وکیل استفاده کنید.

وظایف وکیل طلاق چیست؟

  • دادن مشاوره حقوقی به موکل
  • تنظیم دادخواست لایحه و شکوائیه در خصوص موضوع وکالت و شروع فرآیند دادرسی با ثبت دادخواست
  • حضور در جلسات به نیابت از موکل تا ختم دادرسی و انجام هرگونه تجدید نظر خواهی و اعتراض و ….
  • حضور در مراجع قضایی و شبه قضایی نهادهای داوری مراجع دولتی و غیر دولتی جهت انجام مورد وکالت

مزیت های داشتن وکیل طلاق در چیست؟

  • امکان بهره مندی از خدمات وکیل طلاق خانم و آقا
  • تحقیق، پژوهش و بررسی حرفه ای پرونده توسط وکیل و ارائه بهترین راه کارهای موثر
  • تسلط وکلای مجرب در قوانین و مقررات دعاوی خانواده
  • حمایت عاطفی و بعضا هدایت موکل به مراکز مشاوره و روانشناسی

موارد مهم در موضوع طلاق چیست؟

حضانت فرزند

بعد از انجام طلاق و جدایی والدین فرزند یا فرزندان باید با یکی از اولیای خود زندگی کنند که قانون در این مورد پیش بینی هایی کرده است. طبق قانون حضانت فرزند پسر تا هفت سالگی با مادر است و از هفت تا پانزده سالگی با پدر خواهد بود. همینطور حضانت فرزند دختر تا هفت سالگی با مادر و از هفت تا نه سالگی با پدر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که این قانون در صورتی است که آقا و خانم در مورد حضانت فرزندانشان به توافق نرسند.

مهریه

بر اساس قوانین طلاق و مهریه در طلاق توافقی هم مثل انواع دیگر طلاق، مهریه وجود دارد و زوجین می‌توانند به هر صورت بر روی مهریه توافق کنند. مثلا توافق کنند کل مهریه بخشیده شود. یا خانم کل مهریه را دریافت کند. یا حتی می‌شود بخشی از مهریه را دریافت کرد و بخش دیگرش را بخشید.

استرداد جهیزیه

طبق قانون تهیه جهیزیه بر عهده مرد است اما در عرف جهیزیه را خانواده خانم تامین می‌کنند. در زمان جدایی استرداد جهیزیه یکی از پیچیده‌ترین مشکلات زوجین است که باید تعیین و تکلیف شود. قانون به خانم حق داده که در زمان طلاق وسایل زندگی که به عنوان جهیزیه با خود به خانه شوهر آورده است را مسترد کند.

اجرت المثل

حق اجرت المثل ایام زوجیت از جمله حقوق مالی خانم است. اجرت المثل ایام زوجیت اجرتی شبیه اعمال انجام گرفته است. اجرت المثل را خانم درقبال خدماتی که درمنزل شوهر انجام داده است دریافت می‌کند.

نفقه

نفقه به محض وقوع نکاح دائم (جاری شدن عقد دائم) به حکم قانون و شرع به منظور رفع نیاز واحتیاجات زندگی برای خانم ایجاد می‌شود. در واقع تکلیفی است بر عهده شوهر که به شرط تمکین خانم الزا‌م‌آور است. منظور از این جمله این است که تا زمانی که خانم از همسرش تمکین (اطاعت) کند.

نوشته های مرتبط