پزشکی

متخصص چشم کرج + بهترین دکتر چشم در کرج کیست؟

متخصص چشم در کرج که با یکی از مهمترین عضوهای بدن سر و کار دارد باید چه وپژگی هایی داشته باشد. ما در این مطلب به نکاتی که بهترین دکتر چشم در کرج را از سایرین متمایز میکند می پردازیم.

متخصص چشم پزشکی افتالمولوژی نام دارد. کسی که دوره های تخصص را در دانشگاه گذرانده باشد یک افتالمولوژیست است. افتالمولوژیست قادر است انواع جراحی ها را روی پلک چشم، قرنیه و شبکیه و ساختار چشم شما انجام دهد.

تفاوت اپتومتریست یا چشم پزشک

در واقع اپتومتریست ها وظیفه پیشگیری و یا درمان های ابتدایی را دارند. چشم پزشکان اغلب برای انجام درمان های دارویی و یا جراحی که تخصصی تر هستند وارد عمل می شوند. گاهی به دلیل تکرار و تجربه در انجام یک کار، مهارت درمانگر نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.به همین دلیل برای تشخیص میزان ضعیفی چشم و تعیین نمره عینک گاها مهارت اپتومتریست ها بالاتر می باشد.

ویژگی بهترین متخصص چشم در کرج چیست؟

سطح بالای علمی

میزان آگاهی علمی ، کار آمدی تخصصی ، بهره گیری از متد های نوین و به روز در عرصه چشم پزشکی ، درمان بیماران از طریق بهترین دستگاه های موجود نیز یکی دیگر از پارامتر های انتخاب بهترین متخصص چشم در کرج است.

 با بیمار به خوب رفتار میکند

یک چشم پزشک خوب در کرج ماهر سعی می کند در برخورد با بیماران مطابق با و ضعیت آنها تغییر وضعیت دهد مثلاً در برخورد با یک کودک سعی می کند با او ارتباط برقرار کند تا کودک برای مراجعه مجدد و ادامه درمان راغب شود و میزان بهانه گیری او کاهش یابد و یا در مواجه با افراد کهن سال و کم حوصله منطبق با شرایط جسمی و رفتاری آن ها رفتار نماید.

دقیق بودن

ریز بین بودن و جزئی نگری متخصص چشم در کرج در این تخصص بسیار مهم است. چشم عضو حساسی است و حتی ورود یک شیء کوچک و ریز داخل آن می تواند منجر به عفونت و مشکل در چشم شود.

پاسخگویی به سوالات بیماران

از دیگر مواردی که می توان به رضایتمندی بیشتر بیمار در خصوص مراجعه به چشم پزشک اشاره کرد انتظار پاسخ صحیح در قبال سوالات بیمار از پزشک مربوطه می باشد. تا هرگونه ابهامات و نگرانی های که در مورد بیماری چشم خود دارد برطرف شود.

شایع ترین علل مراجعه به دکتر چشم پزشک در کرج چیست؟

 • دوبینی، دید منحرف شده یا کاهش پیدا کردن دید
 • اشک ریزی بیش از اندازه
 • چشم های بیرون زده
 • در صورت وجود انحراف در چشم ها
 • وجود قرمزی توجیه نشده در چشم
 • مشکل لکه های سیاه در دامنه دید
 • کاهش پیدا کردن دید یا از دست دادن آن
 • دیدن رگه های ناگهانی نور
 • مشکلات و اختلالات پلک از قبیل عفونت

وظایف بهترین دکتر چشم در کرج چیست؟

 • انجام معاینات دقیق چشمی
 • بررسی و تشخیص نقص ها، صدمات و بیماری های چشم
 • درمان بیماری ها و نقص های چشمی با کمک دارو یا انواع عمل های جراحی
 • دادن آرامش به بیماران و راهنمایی های تخصصی لازم به آنها

برخی بیماری ها که توسط متخصص چشم در کرج درمان میشود

آب مروارید

آب مروارید به دلیل کدر شدن عدسی چشم رخ می دهد، این مشکل در هر سنی به وجود می ‌آید و ممکن است حتی در بدو تولد نیز برای نوزاد وجود داشته باشد. به تیره و تار شدن عدسی چشم، آب مروارید می گویند که علامت اصلی آن تار شدن دید یا کاهش شدید به خصوص در شب است.

دوربینی چشم

دوربینی یا هایپروپیا مشکل در تمرکز بر روی اشیاء نزدیک است. دوربینی هم بسیار شایع است و با افزایش سن هم بروز آن افزایش می‌یابد. علت دوربینی قرنیه غیرطبیعی تخت یا کوچکتر بودن کره‌ی چشم نسبت به حالت عادی بوده.

کور رنگی

افرادی که نمی توانند رنگ های خاص را ببینند و تفاوت آن ها را تشخیص دهند، ممکن است دچار کور رنگی گردند. این مشکل زمانی رخ می دهد که سلول های رنگی در چشم وجود نداشته یا کار نمی کند. در شدیدترین حالت فقط سایه های خاکستری را نشان می دهد. متخصص چشم در کرج می تواند با استفاده از لنزها و عینک های مخصوص تا حد زیادی به فرد کمک کند.

نزدیک بینی چشم

در نزدیک بینی توانایی دیدن اجسام نزدیک به وضوح بیشتر از اجسام دور است. یعنی افراد نمی‌توانند اشیاء دور را ببینند اما اشیاء نزدیک را به وضوح می‌بینند. علت نزدیک‌بینی انحنای بیش از حد قرنیه و بزرگتر بودن طول کره‌ی چشم نسبت به حالت عادی بوده.

عیوب انکساری

عیوب انکساری شایع ترین مشکلات چشمی یا به‌عبارتی شایع ترین علت مشکلات بینایی هستند. انکسار در چشم زمانی رخ می‌دهد که نور از قرنیه و عدسی عبور کند. خطاها می‌توانند در نتیجه طول کره چشم، تغییر شکل قرنیه یا پیری طبیعی عدسی رخ دهند.

معاینات اولیه توسط چشم پزشک در کرج

تست پوشاندن چشم

این تست برای ارزیابی عمل کرد هم زمان دو چشم با یک دیگر است . در این آزمایش از شما خواسته می شود که در صورتی که دارای عیوب انکساری هستید عینک مخصوص خود را به چشم بزنید و سپس به یک نقطه دور در روی چارت حروف ثابت نگاه کنید.

حرکات چشمی

چشم پزشک از شما می خواهد که به یک هدف نزدیک ( معمولا” انگشت دست او ) نگاه کنید و حرکت انگشت دست یا خودکار را دنبال کنید.این آزمایش قابلیت حرکت چشمان شما را ارزیابی می کند.

سنجش (حدت بینائی)

انجام این تست در واقع به این معناست که چشمان شما چقدر خوب می بیند یا به عبارت دیگر وضوح و قدرت بینائی شما را محک می زند.اولین آزمایشی که شما در حین معاینات چشم پزشکی با آن مواجه خواهید شد ، دیدن چارت معروفی است که شامل حروف در اندازه های مختلف است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *