اتومبیل

نصب سانروف در کرج + قیمت و مراکز نصب سانروف در کرج

سانروف در کرج : سانروف،‌ قطعه متحرک تعبیه‌ شده در سقف ماشین است که با هدف جذب نور و ورود جریان هوا به داخل کابین در برخی از ماشین‌ها استفاده می‌شود. این صفحات بیشتر از جنس شیشه خودرو هستند؛ امکان تنظیم حد باز و بسته بودن آن و همچنین کنترل میزان نور و هوای مورد نیاز توسط سرنشینان وجود دارد.

نحوه عملکرد سانروف

نحوه عملکرد و کنترل انواع سانروف‌ها به دو صورت دستی یا الکترونیکی است. در نوع اول (دستی)، سرنشینان برای باز و بسته کردن پنل باید از دست خود کمک بگیرند؛ اما در نوع دوم (الکترونیکی)، کنترل صفحه به صورت الکتریکی و توسط دکمه‌های کنترلی انجام می‌شود.

کارایی سانروف

سانروف در واقع پوششي اضافه بر سازمان است که روي سقف نصب شده و جدا از ظاهر اسپورت و زيبا باعث مي شود تا هوا و نور به راحتي وارد کابين شود. در گذشته سانروف ها در اشکال مختلف روي خودروها نصب مي شدند اما در حال حاضر به صورت شيشه اي و برقي که حافظه هم دارند روي سقف قرار مي گيرند و حتي در مدل هاي جديدتر به صورت آپشنال دو بخشي هم هستند. ضمن اين که مي توان آن ها را در حالت هاي مختلفي قرار داد مي توان آن ها را فقط به بالا هدايت کرد يا اين که به صورت نيمه باز درآورد.

مشکلات نصب غیر فابریک

متاسفانه و راهنمايي و رانندگي به دلایل امنیتی نصب سانروف در کرج را مجاز نمي داند مگر با تاييد يه شرکت هاي تولید کننده خودرو که در گذشته در نمايندگي هاي آپشن خود اين کار را انجام مي دادند.

طبق قانون خودروهايي که بدون مجوز سانروف داشته باشند اجازه شماره گذاري ندارند. براي داشتن اين مجوز بايد به يکي از نمايندگي هاي مجاز مراجعه کرده و درخواست نصب سانروف در کرج را بدهيد. بعد از نصب يک فرم به همراه شناسنامه مالکيت خودرو به راهنمايي و رانندگي ارسال مي شود و از اين به بعد خودروي تان مجوز نصب اين قطعه را دارد.

ذکر این نکته ضروری است که شرکت های مجاز نیز مدتی است که نصب سانروف را غیرمجاز تلقی کرده و ارائه ی این خدمات را متوقف کرده اند. تلقی این شرکت آن است که بدلیل عدم طراحی سقف خودرو برای نصب سانروف در کرج ممکن است برشکاری صورت گرفته برای نصب این قطعه موجب کاهش مقاومت سقف در تصادفات شدید شده و جان سرنشینان را به خطر اندازد.

هزینه نصب سانروف در کرج

مبالغ مربوط به نصب این قطعه اسپرت، متفاوت بوده و در حالت کلی با دو رنج قیمتی قابل اجرا است. ارزان‌ترین نوع سانروف موجود در ایران، چینی بوده و بیشتر توسط فروشگاه‌های بدون مجوز نصب می‌شوند؛ این نوع صفحات دارای کیفیت کمی بوده و امکان شماره‌گذاری آن‌ها وجود ندارد.

اما نوع دوم سانروف‌ها که توسط شرکت‌های مجاز استفاده می‌شوند؛ ساخت هلند یا ایتالیا هستند که قیمت بالاتر و کیفیت بیشتری هم دارند. در نتیجه برای امنیت بیشتر و کسب مجوز، توصیه ما به شما نصب سانروف در کرج استفاده از نوع دوم است.

نوشته های مرتبط