اتومبیل

روکش صندلی در کرج + مراکز فروش و نصب روکش صندلی کرج

روکش صندلی در کرج : زیبایی داخل خودرو، بیش از هر چیزی با روکش‌های صندلی به چشم می‌آید و شاید هم این مهمترین عامل در جذابیت داخلی خودرو باشد. همین دلایل اندک به سادگی اهمیت روکش صندلی خودرو در کرج را آشکار می‌کند و این نکته را گوشزد می‌کند که در انتخاب روکش خودرو باید نهایت دقت را به خرج داد.

ویژگی روکش صندلی خوب در کرج

روکش های صندلی در کرج از لحاظ جنسی به 2 دسته ی پارچه ای و چرمی تقسیم می شوند که هر یک از روکش ها مزایا و معایبی را به دنبال دارد. چنانچه قصد خرید روکش صندلی پارچه ای دارید، روکشی را انتخاب نمایید که دوخت ریزتری دارد.

همچنین یک روکش صندلی پارچه ای جنس خوب، وزن بالاتری نسبت به روکش های پارچه ای دیگر دارد. بنابراین مقاومت بالاتری نیز در مقابل پوسیدگی خواهد داشت. گفتنی است روکشهای نازک و سبک عمر کوتاه تری دارند.

برای تشخیص بهترین جنس چرم نیز باید به چرم دست زده تا بتوانید کیفیت آن را تشخیص بدهید. پشت رویه ی چرم اصلی، پشمی مانند بوده و از لحاظ کیفیت نیز نرم تر از چرم مصنوعی است. چنانچه روکش چرم انتخابی شما مصنوعی باشد، بعد از مدتی ترک خورده و ظاهر نامناسبی را به خود می گیرد.

انواع روکش صندلی در کرج

روکش های صندلی در کرج از سه نوع تشکیل می شود .

روکش‌های پارچه‌ای :

روکش‌های پارچه‌ای همانطور که از نام آن‌ها پیداست، تماماً از پارچه تولید شده اند و این پارچه می‌تواند از جنس‌های مختلفی همچون کتان و یا مخمل باشد. روکش‌های پارچه‌ای همچنین دارای تنوع رنگ بالاتری می‌باشند و به دلیل استفاده از پارچه، دارای قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای هستند.

روکش‌های چرمی :

در این نوع روکش ها، چرم ماده اولیه تولید محصول است، اما چرم مورد استفاده می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که عبارتند از:

چرم طبیعی: این نوع چرم اگر چه قیمت بسیار بالایی دارد و کیفیت آن نیز بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما برخلاف تصور طول عمر زیادی ندارند.
چرم‌های صنعتی: این نوع چرم از لحاظ قیمت، به نسبت چرم طبیعی بسیار به صرفه‌تر است و حتی می‌توان گفت که ماندگاری و طول عمر بیشتری نیز دارد.
چرم‌های حاصل از مشتقات نایلون: این نوع چرم که از جنس نایلون می‌باشند بدترین نوع روکش صندلی به شمار می‌روند و دوام و طول عمر بسیار پایینی دارند.

روکش‌ها ترکیبی پارچه و چرم :

احتمالاً تاکنون با معایب هر یک از روکش‌های تمام پارچه و تما چرم آشنا شده اید، ولی بهتر است بدانید که تولید کنندگان این محصولات نیز این اشکالات را درک کرده اند و برای همین در صدد برآمده اند تا معایب آن‌ها را برطرف کنند. یکی از راه حل‌های رفع معایب این روکش ها، طراحی و تولید روکش‌هایی است که در آن‌ها از پارچه و چرم به صورت ترکیبی بهره گرفته شده است. در واقع این گونه روکش‌ها سعی دراند تا به یک نسبت معایب روکش‌های پارچه‌ای و روکش‌های چرمی را برطرف کنند و در طرف دیگر مزایا و نقاط قوت آن‌ها را حفظ کنند.

نحوه نصب روکش صندلی

روکش‌های صندلی در کرج به شیوه‌های مختلفی بر روی خودروها نصب می‌شود. در این میان برخی از روکش‌ها به صورت کش، برخی از طریق چسب و برخی دیگر به صورت زیپی نصب خواهند شد. روکش‌های زیپ دار را می‌توان بهترین نوع دانست چرا که جدا کردن آنها بسیار راحت تر است. لازم به تذکر است که برای خودروهای لوکس جدید حتما در خرید روکش صندلی دقت لازم را به خرج دهید چرا که انتخاب روکش صندلی غیر فابریک ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. بسیاری از خودروهای جدید وارداتی به سیستم ایربگ در صندلی‌ها مجهز هستند بنابراین در صورت استفاده از روکش صندلی غیر فابریک عملکرد این نوع ایربگ‌ها مختل می‌شود.

نوشته های مرتبط