اتومبیل

صافکاری در کرج + صافکاری با دستگاه مکش بی رنگ در کرج

صافکاری اتومبیل در کرج ، مهارتی در جهت تعمیر بدنه ماشین است که هر تعمیرکاری، توانایی انجام آن را به نحو احسنت ندارد. اگر بخشی از بدنه اتومبیل در اثر تصادف یا هرگونه سانحه‌ای، دچار ناهمواری (تو رفتگی یا برآمدگی) شود؛ شما برای برگرداندن آن به حالت اولیه، باید از یک شخص متخصص کمک بگیرید. صافکاری ماشین در کرج دو حالت کلی بدون رنگ یا با رنگ (در صورتی که آسیب جدی دیده باشد) انجام می‌شود. به عبارتی می‌توان گفت که این امر بیشتر از اینکه، کار مکانیکی باشد؛ یک هنر وابسته به دقت بالا است.

مراحل صافکاری اتومبیل در کرج

یک صافکار حرفه ای با بررسی قسمت‌های آسیب دیده و برآورد میزان صدمات وارد شده نسبت به انجام نوع صافکاری تصمیم گیری می‌نماید. صافکاری انواع متفاوتی دارد که مهمترین آنها صافکاری بدون رنگ در کرج و صافکاری با رنگ هستند.

پس از انتخاب نوع صافکاری در کرج ، صافکار با استفاده از چکش یا دستگاه مکنده، قر شدگی، فرورفتگی یا برآمدگی ایجاد شده در بدنه اتومبیل را از بین می‌برد تا بدنه به حالت اولش بازگردد. برخی از صدمات تنها با انجام همین مرحله ترمیم می‌شود و صافکار پس از رفع پستی و بلندی ایجاد شده در بدنه به سراغ پولیش کاری می‌رود و با ایجاد یکدستی در بدنه کار صافکار تمام می‌شود.

در برخی مواقع صدمات بسیار بیشتر از یک صافکاری ساده است و صافکار ناگزیر از تعویض قطعه است. تعویض قطعه بیتر در قسمت درب و کاپوت خودرو انجام می‌گردد. در مرحله بعد صافکار در کرج با استفاده از سمباده کشی سطح محل آسیب دیدگی را با سایر قسمت‌ها هم سطح می‌کند و اقدام به بتونه کاری سطح مورد آسیب می‌کند. بتونه کاری یک مرحله ی پیش نیاز برای انجام نقاشی بر روی بدنه خودرو است. صافکار با کمک از روزنامه سایر قسمت‌ها را می‌پوشاند تا رنگ به آنها نفوذ پیدا نکن. سپس با استفاده از دستگاه پمپ قسمت‌های مورد تعمیر را رنگ می‌زند.
پس از رنگ زدن منطق آسیب دیده مدتی زمان لازم است تا رنگ خشک شود. پس از خشک شدن رنگ صافکار با استفاده از پولیش زدن قسمت رنگ شده تمایز بین آن نقطه با سایر نقاط را از بین برده و به نوعی یکدستی در رنگ اتومبیل دست پیدا می‌کند.

انواع صافکاری اتومبیل

آسیب سطحی: اگر صدمه‌ای که به خودرو وارد می‌شود، منجر به خراشیدگی یا ناهمواری جزئی در سطح بدنه شود؛ به راحتی با روش‌هایی مانند پولیش یا صافکاری بدون رنگدر کرج ، قابل رفع است.

آسیب عمقی: در صورتی که اتومبیل، صدمه جدی دیده باشد؛ تنها راه، صافکاری ماشین در کرج و به اصلاح چکش زدن آن است که در بیشتر مواقع بدون رنگ، امکان‌پذیر نیست.

صافکاری با مکش (صافکاری مکشی)

این روش با استفاده از دستگاه های وکیوم انجام می شود. نوعی از صافکاری بی رنگ می باشد که با استفاده از نیرو خلا قسمت آسیب دیده را به حالت اولیه خود بر می گرداند.

صافکاری با لیزر

امروزه با پیشرفت علم، به خصوص علم اپتیک توانسته ددر تمام خدمات تعمیری ورود پیدا کند. علم اپتیک در صاقکاری هم ورود پیدا کرده و با استفاده از لیزر به تعمیر سطح خارجی بدنه خودرو ممی پردازند.

صافکاری با میله

صافکاری با میله های جز اولین روش های صافکاری می باشد که معروف هستند با میله های pdr، که صافکار اتومبیل با استفاده از این روش صافکاری بی رنگ انجام می دهد.

نکاتی که برای صافکاری در کرج باید بدانید!

از آنجا که در کشورمان مرسوم است برای هر قطعه تعویضی از بدنه هر چقدر هم که تمیز و مانند فابریک آن تعمیر شده باشد، هزینه‌ای هنگفت را‌ هنگام فروش کم کنند. پس این مورد را بهتر است پیش تر برای فروش خودرو در نظر داشته باشید.
اکثر صافکاران پیشنهاد صاف‌کردن قطعه و اصطلاحا صافکاری بی‌رنگ را به شما می‌دهند. مگر اینکه قسمتی از بدنه شکافته شده باشد.
اگر به محل مراکز صافکاری مخصوصا در شهرستان‌ کرج دقت کنید،خواهید دید در حوالی هر صافکاری یک یا دو نقاش حرفه‌ای هم وجود دارد که صافکار در کرج ، نقاشی او را به شما پیشنهاد می‌کند.
عموما در صورتی که رنگ‌ریختگی قطعه آسیب‌دیده کم باشد، معمولا صافکار خود اقدام به لکه‌گیری می‌کند.

پس در مورد این موضوع با او بپرسید تا کار بخوبی انجام شود.یا به متخصص سپرده شود.
در صورتی که ضربه وارده حسابی رنگ رویی و آستر بدنه را ساییده باشد به شما پیشنهاد خواهد شد که توسط یک نقاش حرفه‌ای یک لایه به عنوان پوسته‌ روی محل آسیب‌دیده رنگ بپاشید.

نوشته های مرتبط