اتومبیل

شیشه اتومبیل کرج + مرکز فروش و پخش شیشه اتومبیل در کرج

شیشه اتومبیل در کرج جزو لاینفک و قطعه جدانشدنی از اتومبیل است ، شیشه اتومبیل این قطعه هنری و کارامد در اوایل تولید اتومبیل همراه همیشگی وسایل نقلیه بشر بوده و هست و هر ساله در ممالک اروپایی از پیشرفت قابل ملاحضه ای برخوردار میشود . در کشور عزیزمان ایران تولید و کیفیت شیشه اتومبیل از پیشرفت خوبی برخوردار است و امیدواریم این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد .

انواع شيشه خودرو

• شيشه‌های جانبی خودرو

• شيشه‌های دودی خودرو

• شيشه خودرو المنت دار

• شيشه خودرو با لايه pvb

شيشه خودرو المنت دار :

همان‌طور كه مي‌دانيد تقريبا همه شيشه‌هاي عقب خودرو خط‌هاي سیاه‌رنگ كه موازي هم هستند را دارند اين خط‌ها همان المنت‌هايي است كه وقتي خودرو در حالت روشن قرار دارد سيستم الكترونيك خودرو جريان برق را در شيشه ايجاد مي‌كند و با استفاده از گرمای آن، قطرات برف و باران يا حتي بخار را از بين می‌برد.

شيشه خودرو با لايه pvb :

شیشه‌های جلو خودرو براي اينكه از امنيت بيشتري برخوردار باشد و در مقابل ضربه‌ها و نيروهاي خارجي مقاوم باشد، هنگام ساخت آن از لايه‌اي به نام لايه pvb استفاده‌شده است كه اين لايه باعث مي‌شود كه اگر نيروي شديد خارجي با آن برخورد كند و همین‌طور هنگام شكستن شيشه، خرده‌شیشه‌ها در جاي خود باقي مي‌مانند و از زخمي كردن سرنشين با پرت شدن سرنشين به بيرون جلوگيري مي‌كند البته شيشه‌هايي كه لايه pvb دارد مي‌توانند تا 95 درصد از اشعه فرابنفش را به خود جذب كنند.

شيشه خودرو دودی :

در شيشه‌هاي خودرو شيشه‌هاي دودي بيشتر براي خودروهاي مدرن استفاده مي‌شود و بيشترين تفاوت اين نوع شيشه‌ها با شيشه‌هاي بي‌رنگ در جذب اشعه فرابنفش است. ناگفته نماند كه اشعه فرابنفش به خاطر انرژي خيلي زيادش مي‌تواند به قطعات داخل خودرو آسيب بزند و باعث رنگ‌پریدگی قسمت‌هاي داخلي خودرو و يا حتي ترک‌خوردگی آن‌ها شود كه با استفاده از شيشه‌هاي دودي خودرو مي‌توانيد جلو اين آسيب‌ها را تا حد زیادی بگيريد.

نصب شیشه اتومبیل در کرج

نصب شيشه اتومبیل در کرج به شكل‌هاي متفاوت انجام مي‌شود البته این نکته را در نظر داشته باشید كه شیشه خودرو ازنظر ابعاد، جنس و مرغوبيت با یکدیگر متفاوت بوده و هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد، پس اگر به هر دلیل قصد تعویض شیشه اتومبیل در کرج  را دارید به موارد گفته‌شده دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

پس از نصب شیشه اتومبیل این نکات را رعایت کنید !

۱- لطفا تا دو روز پس از نصب از شستشوی خودرو خودداری فرمایید تا چسب مراحل طبیعی خشک شدن خود را طی کند .

۲-لطفا تا دو روز با سرعت مطمئنه ( ۵۰ یا ۶۰ کیلومتر در ساعت ) حرکت کنید تا تاثیر ناهمواری های سطح جاده بر روی شیشه تعویض شده به حداقل برسد .

۳- در صورتی که تیغه های برف پاک کن شما مستهلک شده ، لطفا به تعویض آنها اقدام نمایید تا از خط افتادن و آسیب دیدن شیشه جلوگیری شود .

۴- اگر شیشه عقب خودروی شما تعویض شده است ، لطفا تا دو روز از پایین دادن شیشه های جانبی جدا خودداری فرمایید زیرا به دلیل خشک نشدن چسب احتمال جدا شدن شیشه از بدنه وجود دارد .

۵- شما میتوانید بعد از دو روز به تمیز کردن شیشه تعویض شده و جدا کردن چسب های نواری که برای ثابت نگه داشتن شیشه استفاده شده است ، اقدام نمایید .

نکته : همچنین شما میتوانید اثر باقی مانده از چسب های نواری را به وسیله مایع الکل یا بنزین تمیز نمایید.

قیمت شیشه اتومبیل در کرج

کارخانه های زیادی اقدام به تولید شیشه خودرو می کنند و قیمت هر کارخانه و ارائه شیشه به بازار متفاوت است.البته این تفاوت قیمت در شیشه هایی که تولید داخل هستند کم است یعنی رقابت در بازار داخل تقریبا نزدیک به هم پیش می رود و تاثیر زیادی در قیمت نصب شیشه به وجود نمی آید.شیشه خودرو هایی که وارداتی هستند به دلیل هزینه گمرکی,باربری,حمل و نقل و هزینه بسته بندی و انبارداری قیمت های بالاتری نسبت به رقبای ایرانی دارند.
نکته قابل ذکر در مسئله خودرو های داخلی یعنی خودرو هایی که خط تولیدشان در ایران است شیشه های این خودرو ها مانند پراید,سمند,405و… در داخل ساخته می شوند و وارداتی ندارند.گفتن این مطلب لازم است که شیشه های تولید ایران هیچ چیزی از رقبای خارجی خود در مورد کیفیت کم ندارند و با رقبای خارجی خود برابری می کنند.

اتومبیل های خارجی که خط تولیداشان در خارج از کشور است

این خودرو ها معمولا شیشه های متنوعی در بازار دارند و تنوع برند در آن ها دیده می شود.برای مثال خودرو سانتافه چون این خودرو اکثرا در بیشتر کشور ها وجود دارد کارخانه های شیشه آن کشور ها نیز اقدام به تولید شیشه این خودرو می کنند و زمانی که اقدام به تعویض شیشه این نوع خودرو ها می کنید با تنوع قیمت مواجه می شوید برای مثال می گویند شیشه ایرانی فلان قیمت چینی فلان قیمت و فابریک فلان قیمت است و تفاوت در قیمت شیشه اتومبیل ایجاد می شود.

نوشته های مرتبط