اتومبیل

میزان فرمان در کرج + میزان فرمان با دستگاه کامپیوتری

منظور از میزان فرمان در کرج یکسان بودن اندازه دهانه جلو و عقب چرخ های جلو است. به عبارت دیگر تنظیم کردن فاصله داخلی بین قسمت جلو و عقب چرخ های جلو اتومبیل‌ میزان کردن فرمان است. کاملا مشخص است که در تمام خودرو ها این فرمان است که تعیین می کند چرخ ها به کدام طرف بچرخند و حرکت داشته باشند.

از آنجا که فرمان وسیله چرخاندن چرخ های اتومبیل به طرفین و پیچیدن خودرو به چپ و راست است؛ تنظیم بودن آن اهمیت بسیار زیادی دارد.میزان فرمان در کرج نکته ای است که در خرید خودرو دست دوم اهمیت ویژه ای دارد.

مهم‌ترین اجزای سیستم فرمان عبارتند از

غربیلک فرمان: اولین تجهیز سیستم فرمان غربیلک است که چرخش آن توسط راننده، جهت حرکت خودرو را مشخص می‌کند.
ستون فرمان: ستون فرمان که تحت عنوان میل فرمان نیز شناخته می‌شود؛ واسطه بین غربیلک و جعبه‌فرمان بوده و حرکت غربیلک را به جعبه فرمان منتقل می‌کند.
جعبه فرمان: شاید به جرات بتوان گفت که مهم‌ترین بخش سیستم فرمان، جعبه فرمان بوده و وظیفه افزایش گشتاور اعمالی و تبدیل حرکت دورانی فرمان به حرکت خطی را بر عهده دارد.
اهرم‌بندی فرمان: اهرم‌بندی شامل قطعاتی چون شغال‌دست، سگ‌دست، پیتمن و… بوده و در انتقال حرکت فرمان به چرخ دخیل است.

مزایای میزان فرمان کامپیوتری در کرج

علت نام گذاری این سیستم به نام سه بعدی یا ( میزان فرمان کامپیوتری ) این است که هر سه زاویه توء، کمبر و کستر را با هم می سنجد و خطای هر کدام را به دست می دهد.

مهم ترین ویژگی میزان فرمان سه بعدی دقت بالای آن است، اما در کنار دقت بالا، قیمت آن هم بالاست و به علت به کارگیری دستگاه های پیشرفته و گران قیمت بسیار پرهزینه است.

به طور کلی، اگر خودروی شما به روزتر و نوتر است، بهتر است از میزان فرمان سه بعدی استفاده کنید، زیرا در صورت میزان شدن فرمان در خودروهای جدیدتر، تنظیم آن ها دیرتر بهم می ریزد، اما اگر خودروی شما قدیمی تر و فرسوده تر است، بهتر است از میزان فرمان سنتی استفاده کنید، زیرا دیر یا زود نیاز پیدا می کنید تا در اثر کهنه بودن لوازم خودرو و به هم خوردن میزان فرمان، دوباره به میزان فرمان مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط