پزشکی

متخصص گوارش کرج + بهترین دکتر گوارش در کرج کیست؟

در مواقعی که میخواهیم به متخصص گوارش در کرج مراجعه کنیم لازم است ابتدا بدانیم بهترین دکتر متخصص گوارش در کرج چه ویژگی هایی دارد. بیماری های گوارشی از جمله مشکلات رایجی می باشند که افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. مطمئنا انتخاب بهترین فوق تخصص گوارش در کرج، می تواند اطمینان خاطر بیشتری در ذهن بیمار برای تشخیص مناسب پزشک و انتخاب راهکار درمانی موثر، ایجاد نماید.

در واقع می توان گفت متخصص گوارش کسی است که در طول دوران تحصیلش به طور کامل با اندام های داخلی و گوارشی آشنایی پیدا کرده است. و تمامی بیماری های گوارشی را به خوبی می‌ شناسد.

بهترین متخصص گوارش در کرج چه ویژگی هایی دارد؟

عضو انجمن گوارش باشد

مهم است که دکتر متخصص گوارش در کرج شما یک پزشک دارای مجوز هیئت مدیره باشد. این وضعیت تأیید می کند که پزشک شما تمام الزامات مربوط به تشخیص و درمان بیماری های دستگاه گوارش را برآورده کرده است.

مشاوره های مفید ارائه میکند

یک متخصص گوارش در کرج باید توانایی ارائه جلسات مشاوره به بیماران را نیز داشته باشد. بیمار باید با پزشک احساس راحتی کند و باید همه مشکلات را بدون احساس خستگی یا عصبی بودن در میان بگذارد.

متخصص گوارش در کرج مهارت ارتباطی خوبی دارد

پزشک باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد تا بتواند بیمار را بهتر درک کند.شرایط برخی بیماری های خاص می تواند بسیار استرس زا باشد. یک پزشک باید بتواند استرس خود را کنترل کند در حالی که می داند چگونه بیماران خود را نیز آرام کند.

از جدیدترین فن آوری های روز استفاده کند

پزشکان دستگاه گوارش از روش های مختلف اسکوپینگ برای تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری های دستگاه گوارش استفاده می کنند. پزشکان برتر دستگاه GI باید به فناوری پیشرفته دسترسی داشته باشند که به آنها امکان می دهد اقدامات کم تهاجمی و غیر جراحی را برای جلوگیری و یا درمان بیماری GI انجام دهند.

دکتر گوارش در کرج آماده کار تیمی است

یک متخصص گوارش برای درمان گاهی ممکن است دست به عمل جراحی بزند. این بدان معناست که وی برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن انجام کار خود باید با دیگران همکاری کند. بنابراین ، بدون روحیه تمایل به همکاری ممکن است همه چیز به خوبی پیش نرود.

دکتر گوارش در کرج از چه تست هایی برای تشخیص بیماری استفاده میکند؟

 • اشعه ایکس شکم
 • سونوگرافی شکم
 • باریُم‌اِنما
 • بلع باریم
 • آندوسکوپی کپسول
 • کولونوسکوپی (شامل کولونوسکوپی مجازی)
 • سی تی اسکن شکم، پانکراس، یا کبد و دستگاه صفراوی
 • لاپاراسکوپی اکتشافی
 • بیوپسی کبدی
 • سیگموئیدوسکوپی
 • آندوسکوپی غده فوق کلیوی

متخصص گوارش در کرج چه بیماری هایی را درمان میکند؟

هموروئید

در 40 درصد موارد این بیماری علائمی از خود نشان نمی دهد.وقتی رگ های ناحیه رکتوم ملتهب شوند، باعث ایجاد درد و خارش می شوند و در برخی موارد این ناحیه خونریزی می کند. در موارد دیگر نیز می توان هموروئید را در قسمت خارجی رکتوم مشاهده کرد.

التهاب روده

التهاب روده دو نوع است که نوع اول آن بیماری کرون می باشد. در این نوع بخش های مختلف دستگاه گوارش از دهان تا مقعد می توانند ملتهب شوند که عمدتا ایت التهاب در قسمت تحتانی روده کوچک اتفاق می افتد.

کبد چرب

کبد چرب نام بیماری ای است که در آن مقداری بیشتر از حد طبیعی، در کبد چربی انباشته شود. این تجمع چربی می تواند برای سلامت افراد بسیار خطر آفرین باشد چرا که کبد مسئولیت فعالیت های بسیار حیاتی را در بدن به عهده دارد مثل فیلتر خون.

یبوست

زمانی می گوییم فردی به یبوست مبتلاست که مدفوع وی بسیار کوچک و سفت بوده و مدفوع در روده ها به سختی حرکت می کند و یا دفع کمتر از سه بار اتفاق می افتد.

زخم معده

زخم معده که معادل انگلیسی آن petic ulcer disease است و غالبا توسط باکتری به نام هلیکوباکتر هیلوری ایجاد می شود و به مخاط معده آسیب می رساند.

نفخ شکم

عوامل متعددی باعث ایجاد نفخ در شکم می شوند مثل بلع هوا توسط فرد موقع خوردن و آشامیدن، مصرف مواد غذایی نفاخ مثل حبوبات، سیب زمینی و بروکلی و مشکل هضم گندم و محصولات لبنی. بزرگ شدن شکم، آروغ زدن و خارج شدن باد از مقعد نشانه های نفخ هستند.

سرطان معده

رشد و تکثیر بی رویه سلول های معده باعث سرطان معده می شود. این سرطان جزو سه سرطان بسیار شایع در دنیا می باشد و بیشتر بانوان را درگیر می کند. نشانه ی سرطان معده خون در مدفوع، مدفوع سیاه، احساس درد و سوزش در شکم، کاهش وزن، استفراغ و تهوع، سوئ هاضمه و احساس ضعف می باشد.

رفلاکس معده

رفلاکس معده دومین بیماری گوارشی بسیار شایع است که افراد با آن ها دست و پنجه نرم می کنند. این اتفاقی زمانی می افتد که دریچه پایینی معده بدون انجام دادن عمل بلع نیز باز می شود و محتویات معده از دریچه عبور کرده و به سمت دهان می آیند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *