خدمات

قالیشویی در کرج + قالیشویی خوب در کرج کجاست؟

قالیشویی در کرج : قالیشویی خوب در کرج مجموعه‌ای است که بتواند بهترین خدمات را با کمترین قیمت ارائه دهد؛ اما این موضوع را هم باید بدانیم که قیمت پایین خدمات یک مجموعه فعال در این صنف، نشانه‌ی این نیست که بهترین قالیشویی کرج را پیدا کرده‌ایم، اما نکات و فاکتور‌های مهم دیگری هم هستند که می‌توانند ما را به بهترین انتخاب ممکن نزدیک کنند.

در یک قالیشویی خوب شستشوی فرش دستباف یا فرش ماشینی کاملا متفاوت انجام می‌شود. فرش دستباف با توجه به نوع الیاف و رنگ آمیزی آن و امکان پس دادن رنگ، روش متفاوتی برای شست‌و‌شو دارد.

ویژگی های یک قالیشویی خوب در کرج چیست ؟

ضمانت شستشوی فرش

شستشوی فرش و قالی باید با دقت تمام صورت بگیرد. به خصوص در مورد فرش‌های دستبافت و یا فرش‌های ماشینی ابریشمی این دقت باید دو چندان شود. دستگاه‌های مکانیزه و تمام اتوماتیکی که در کارخانه‌های معتبر قالیشویی وجود دارد، می‌تواند دلیل خوبی برای ضمانت شستشو باشد. اما کافی نیست. بهترین کارخانه‌های قالیشویی ضمانت شستشو را بر عهده می‌گیرند.

قیمت قالیشویی

چه کسی نرخ قالیشویی را مشخص می‌کند؟ واقعیت این است که هیچ‌کس. اما تمام قالیشویی‌های معتبر و عضو اتحادیه قالیشویی باید تحت نظارت اتحادیه قیمت‌های خودشان را اعلام کنند. اتحادیه قالیشویی حداقل و حداکثر قیمت شستشوی فرش را اعلام می‌کند. در این میان قالیشویی‌ها کرج با توجه به تجهیزات و مواد شوینده و تکنیک‌های شستشو و خدماتی که ارائه می‌دهند، هزینه قالیشویی را به مشتری اعلام می‌کنند.

شست و شو فرش با توجه به ابعاد آن

امروزه شست و شوی قالی ها در قالیشویی های مختلف به صورت متری و با توجه به ابعاد آنها محاسبه می شود، همچنین اتحادیه قالیشویان کرج هر شش ماه یکبار قیمت مصوب و رسمی را در اختیار مراکز مختلف قالیشویی که معتبر هستند، قرار می دهد و در این صورت همه آنها موظف به رعایت آن می باشند، ضمن اینکه موردی نیز به عنوان مبلغ توافقی وجود دارد که موجب می شود تا قیمت درج شده در آگهی با قیمت واقعی صورتحساب تفاوت داشته باشد.

روش شستشو

اگر گمان می‌کنید شستشوی فرش دستبافت ابریشمی با دستگاه قالیشویی و با تجهیزات اتوماتیک، مطمئن‌تر است باید بگوییم اشتباه می‌کنید. روش‌های سنتی شستشو که با مواد شوینده و نیروی انسانی ماهر و حرفه‌ای صورت می‌گیرد برای فرش‌های گران‌بها و ظریف‌تر، بهتر است. شستشوی فرش‌های ظریف باید زیر نظر سرپرست قالیشویی در کرج و تیمی حرفه‌ای از قالیشویی صورت بگیرد تا هم فرش به خوبی تمیز شود و هم از آسیب جلوگیری شود.

ترمیم و ریشه‌بافی فرش

قالیشویی خوب باید خدمات کاملی را به مشتری ارائه کند. گاهی در کنار شستشو به خدمات جانبی دیگری مانند ترمیم رنگ یا ریشه‌بافی هم نیاز دارید. حتی گاهی ممکن است خودتان متوجه نشده باشید اما نیروی متخصص قالیشویی هنگام حضور برای جمع‌آوری فرش، این نکته را به شما یادآوری کند.

تعهد به زمان‌بندی

چه در زمان‌های شلوغ مثل ایام عید و چه در زمان‌های خلوت‌تر، قالیشویی باید نسبت به زمان اعلام شده به مشتری برای جمع‌آوری و تحویل مجدد فرش متعهد باشد. همچنین قبل از تحویل فرش، حتما باید با مشتری هماهنگ شود تا در آن ساعت مشخص در خانه حضور داشته باشد.

قالیشویی مجاز یا غیرمجاز

حال مهم ترین سوال درباره خدمات قالیشویی در کرج پس از تعیین قیمت آن این است که فرش هایمان را بخصوص اگر گران قیمت و نفیس هم باشند، به چه کسی می سپاریم، اما نگران نباشید زیرا این پرسش، پاسخی مشخص و منطقی دارد.

کافی است وقتی به آگهی قالیشویان در روزنامه ها نگاه می کنید یا با پرس و جوهای فامیلی یکی از قالیشویی های شهر محل اقامت خودتان را انتخاب می کنید، کمی حوصله بخرج دهید و قبل از دادن آدرس برای بردن فرش هایتان، به اتحادیه قالیشویان شهرستان تلفن بزنید .

نوشته های مرتبط