پزشکی

متخصص قلب در کرج + بهترین دکتر قلب در کرج کیست؟

بهترین متخصص قلب و عروق در کرج بر اساس تجربه و همچنین آزمایشات و معاینات به خوبی به بیماری قلبی و عروقی بیمار پی میبرد. و در نتیجه روند درمانی درستی را نیز برای او در پیش میگیرد. یک متخصص قلب خوب دارای ویژگی هایی است که سبب تمایز او از دیگر متخصصان قلب می شود.یک پزشک متخصص قلب باید هر روزه علم خود را آپدیت کند. و از تمام روش های معاینه و درمان بیماری های قلب آگاهی داشته باشد.

ویژگی بهترین دکتر قلب در کرج چیست؟

با بیمار ارتباط خوبی دارد

توانایی برقراری ارتباط با بیمار یکی از ویژگی های مهم بهترین دکتر قلب در کرج است. استرس و نگرانی در مورد وضعیت بیماری، درمان و دوران بهبودی و نقاهت در تمام بیماران وجود دارد و توانایی کاهش آن جزو ویژگی های پزشکان خوب است.

مهارت و تجربه

یک متخصص قلب خوب باید دارای مهارت کافی باشد و بتواند با تجربه ی خود روند درمان را با کمترین آسیب و عارضه به پایان برساند. چه بسا شرایطی در حین درمان یا جراحی های بیماری های قلبی پیش می آید که پزشک تنها با تکیه بر مهارت و تجربه ی خود می تواند آن شرایط را کنترل کند.

درمان دارویی را در اولویت قرار میدهد

متخصص قلب و عروق در کرج باید تا جایی که امکان دارد، درمان دارویی و غیر جراحی را برای بیمار در نظر بگیرد. جراحی آخرین گزینه انتخابی است و در زمانی اعمال می شود که روش های دیگر بر روی بیمار جواب ندهد.

اول آزمایشات کامل

دکتر قلب و عروق در کرج در ابتدا باید آزمایش های لازم و تست های مربوط به تعیین وضعیت قلب بیمار را انجام دهد. و تا قبل از این که نتیجه آزمایش ها مشخص نشده است، حدس های ذهنی خود در مورد بیماری را بیان نکند. چون استرس می تواند وضعیت قلب را بدتر کند.

سابقه کاری

مهم ترین ویژگی بهترین متخصص قلب در کرج سابقه کار در بیمارستان های خوب و خوش نام است. بیمارستان های خوب، به علت تعداد بالاتر مراجعین معمولا کادر درمان خود را از بهترین متخصصین انتخاب می کنند.

یک متخصص قلب خوب در کرج معمولا چه آزمایشاتی تجویز می کند؟

تست ECG

یکی از تست های دقیقی که به متخصص قلب و عروق کمک می کند تا وضعیت واقعی قلب را بررسی کند این است که وضعیت و عملکرد قلب در یک دوره روزمره بیمار ثبت شود.

کاتتریزاسیون قلب

در این تست متخصص قلب و عروق باید یک لوله کوچک را از طریق رگ وارد بدن کرده و تا نزدیکی قلب ببرد. این کار کمک می کند تا دکتر قلب و عروق داده هایی را از مسیر انتقال لوله و قلب به دست بایورد.

تست ورزش

این تست کمک می کند تا دکتر قلب و عروق بتواند ریتم قلب را در وضعیت استراحت و ورزش تعیین کند و از این طریق، عملکرد و محدودیت های قلب مشخص شود.

برخی از دلایل مراجعه به متخصص قلب در کرج چیست؟

احساس ناراحتی در قفسه سینه

گاهی احساس ناراحتی در قفسه سینه می تواند به عنوان نشانه ای از مشکلات قلبی شناخته شود. در واقع در صورتیکه سرخرگ در قلب عملکرد صحیحی نداشته باشد خود را با احساس ناراحتی در جناق سینه نشان خواهد داد.

نفس تنگی

یکی از نشانه های بیماری های قلبی، تنگی نفس در حالت های معمول و یا غیر معمولی در فعالیت های روزانه است. گاهی تنگی نفس های غیر ارادی در حالت کار و یا در حالت خوابیده می تواند نشانه هایی از وجود نارسایی قلبی باشد که بهتر است در اولین فرصت به متخصص قلب و عروق خوب مراجعه شود.

عرق سرد

یکی از دلایل بروز عرق سرد در افراد نارسایی در قلب است اما این تنها دلیل نیست به همین دلیل در صورت مشاهده چنین علائمی نباید سر خود به درمان پرداخت بلکه با مراجعه به پزشک متخصص قلب و عروق و انجام تست های مختلف، سلامت قلب مورد بررسی قرار می گیرد.

خستگی زودرس

گر بیماران قلبی را از نزدیک دیده باشید حتما متوجه احساس خستگی زودرس در آن ها شده اید. در واقع دلیل اصلی این امر، اکسیژن رسانی ناکافی به اندام های داخلی بدن است. در صورتیکه قلب نتواند به درستی اکسیژن رسانی را به اندام های داخلی انجام دهد، بدن به سرعت زیادی دچار خستگی می شود که با مراجعه به پزشک می توان علت بیماری و راه درمان را تشخیص داد.

سرگیجه

سرگیجه به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد که از جمله این دلایل می توان به بیماری های قلبی، فشار های روانی، کمبود خون و غیره اشاره کرد اما در صورتیکه به یکباره دچار سرگیجه طولانی مدت شدید حتما با مراجعه به پزشک متخصص قلب و عروق از سلامت قلب خود مطمئن شوید.

تپش قلب

علت های مختلفی برای تپش قلب عنوان شده است که از جمله آن ها می توان به اضطراب و استرس بیش از حد و یا حتی بیماری های ارثی اشاره کرد. تپش قلب یک حس بسیار ناخوشایندی را القا می کند که برای درمان آن باید به متخصص قلب و عروق خوب مراجعه نمود.

نوشته های مرتبط