ساختمان

نقاش ساختمان کرج + قیمت نقاشی ساختمان در کرج چقدر است؟

نقاشی ساختمان نه تنها اولین قدم برای زیباسازی ساختمان‌های نوساز، بلکه روشی کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون نیز هست. نقاشی ساختمان می‌توانند تاثیر قابل توجهی روی فضای و روحیه شما بگذارند. به همین دلیل، کمک گرفتن از برترین متخصصان نقاشی ساختمان برای اجرای جدیدترین تکنیک‌های نقاشی ساختمان از جمله نقاشی ساختمان به روش کودکانه یا مدرن، اهمیت بالایی دارد.

انواع رنگ برای نقاشی ساختمان در کرج

رنگ روغن

چه درخواست اجرای نقاشی ساختمان کودکانه را داشته باشید و چه نقاشی ساختمان مدرن، رنگ روغن در کرج یکی از بهترین گزینه‌هاست. رنگ روغن در مقابل فرسودگی، غبار و ترک مقاوم بوده، و مدل‌های براق و نیمه براق آن تقریبا قابل شستشوست. با این وجود، پیش از اجرای رنگ و نقاشی ساختمان با رنگ روغنی حتما باید زیرسازی کرد، زیرا این رنگ معایب سطوح را به‌خوبی نمی‌پوشاند.

رنگ آکریلیک

احتمالا رنگ آکریلیک را در سایت‌های نقاشی ساختمان دیده‌اید. رنگ آکریلیک در کرج هم مانند رنگ روغن در 3 نوع مات، براق و نیمه براق برای جدیدترین مدل‌های نقاشی ساختمان توسط نقاشان به‌کار می‌رود. رنگ آکریلیک را می‌توانید با دستمالی مرطوب تمیز کزد. سایر مزایای نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک عبارت است از: مقاوت در برابر رطوبت، اجرای سریع، پوشش‌دهی و دوام بالا.

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیکی در کرج نیز در نقاشی ساختمان برای دیوار و سایر سطوح کاربرد بالایی دارد. اگر نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری یا کودکانه را با رنگ پلاستیکی انجام دهید، می‌توانید از قابل شستشو بودن صددرصدی آن مطمئن باشید. با وجود پوشانندگی مطلوب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک با ابزارآلاتی نظیر غلطک یا شابلون، این رنگ سریعا اجرا و خشک می‌شود.

رنگ بلکا

رنگ بلکا نوعی پوشش طبیعی سلولزیست که برای نقاشی ساختمان در جدیدترین طرح‌ها استفاده می‌شود. استفاده از رنگ بلکا برای نقاشی ساختمان کودکانه، نقاشی ساختمان مدرن و… مزایای حقیقتا قابل توجهی دارد؛ از جمله بدون بو و حساسیت بودن، مقاومت عالی در برابر آتش و ضربه، قابلیت شستشو و ترمیم، کمترین نیاز به زیرسازی و پوشش‌دهی بالا.

رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر از چند رنگ مختلف تشکیل شده است، که در نقاشی ساختمان برای دیوار همزمان اجرا می‌شود. رنگ‌های مولتی کالر بیشتر کاربردی ترئینی دارند. اجرای رنگ مولتی کالر می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد؛ اما مزایایی از جمله چسبندگی بالا و جذب پایین غبار این رنگ را در نقاشی ساختمان بسیار محبوب کرده است.

رنگ اپوکسی

کاربرد رنگ اپوکسی در نقاشی ساختمان با رنگ‌های قبل متفاوت است. رنگ اپوکسی روکشی حلال و مقاوم برای رنگ زدن کف آشپزخانه، طبقات و حتی پارکینگ است. رنگ اپوکسی با دوام بالایی که دارد، درخشش زیبایی به سطوح می‌دهد و از آنها در برابر رد تایر، لکه‌های نفت و ترک محافظت می‌کند. اجرای این رنگ به نقاشی ساختمان محدود نشده، و در صنعت نیز کاربرد دارد.

قیمت نقاشی ساختمان در کرج

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هزینه نقاشی ساختمان تاثیر می گذارد. این عوامل شامل سه مورد می شود:

نقش مصالح در قیمت نقاشی ساختمان

مصالح ساختمانی شامل قسمت روغن زدن دیوارها و بتونه کاری می شود و با توجه به قیمت مصالح، تغییر می کند.

تاثیر دستمزد نقاش در میزان قیمت نقاشی ساختمان

نقاشان با توجه به متراژ محل مورد نظر (دیوارها و سقف) مبلغی را به عنوان دستمزد در نظر می گیرند. به هرحال برای اینکه به یک نقاشی تمیز دست پیدا کنید، باید از فردی که به درستی این کار را انجام می دهد استفاده کنید.

تاثیر نوع رنگ در میزان قیمت نقاشی ساختمان

رنگ کردن یک محل با رنگ‌های مختلف روغنی، پلاستیکی و … انجام می‌شود و با توجه به نوع آن، مبلغ رنگ و اجرت آن نیز تغیر می کند.

انواع روش‌های کم هزینه نقاشی ساختمان در کرج

قطعا متخصص این خدمت همیشه می‌داند که رنگ کردن دیوارهایی که قبلا رنگ شده اند با نقاشی دیوارهای گچی کاملا فرق دارد. دیوارهایی که گچی هستند و تا به حال رنگ نشده اند را نمی شود به طور مستقیم نقاشی کرد. لازمه‌ رنگ کردن این دیوارها، روغن‌کاری آن ها است که برای این کار معمولا از روغن الیف استفاده می کنند. این روغن‌کاری باعث می شود تا بین دیوار گچی و رنگی، چسبندگی برای شروع رنگ کردن محل ایجاد شود.

اگر قبل از نقاشی دیوارهای گچی، روغن‌کاری صورت نگیرد، در دیوار شکاف ایجاد شده و مبلغ نهایی برای این کار زیاد می‌شود. از کارهای مهم دیگری که باید در نقاشی دیوارهای گچی انجام داد، سنباده کاری است که حتما باید توسط نقاش متخصص بر روی دیوارها انجام شود.

برای نقاشی دیوارهایی که قبلا رنگ آمیزی شده اند، دیگر نیازی به زدن روغن نیست، فعالیت‌هایی مثل ترمیم ترک‌های روی دیوار، سقف، لکه گیری، سنباده کاری و … از مراحلی هستند که باید قبل از نقاشی انجام شده تا بهترین نتیجه ممکن به دست بی‌آید.

نوشته های مرتبط