ساختمان

مصالح ساختمان کرج + سیمان , موزاییک , کچ , کاشی , آجر , بتن

مصالح ساختمانی در کرج به متریال هایی گفته می شود که از آن ها در احداث و تولید سازه های مختلف استفاده می شود. در احداث یک بنا مصالح مختلفی به کار می روند که به صورت طبیعی یا مصنوعی و خام یا ترکیبی بوده و هر کدام دارای ویژگی های منحصر بفرد می باشند.

رایج ترین مصالحی که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنان جایگاه خود را در صنعت معماری و ساختمان سازی حفظ نموده اند چوب، سیمان، فلز، آجر و بتن می باشند.

فروش سیمان در کرج

سیمان در کرج بین مصالح ساختمانی در کرج بسیار پر مصرف است و از ترکیب مواد آهکی مانند آلومینیوم اکسید و سیلیسیم تشکیل می شود. این ماده به صورت پودری بسیار نرم تولید شده و به صورت فله ای و یا بسته بندی در اختیار مصرف کننده و به فروش می رسد.

انواع سیمان

سیمان پرتلند در کرج : سیمان پرتلند از جمله مرغوب ترین نوع سیمان است که در ساخت و ساز کاربرد ویژه ای دارد. این سیمان دارای تیپ 1 الی 5 است

سیمان رنگی در کرج : سیمان رنگی با افزودن رنگدانه به سیمان سفید ایجاد می شود. این سیمان سطحی صاف و یکدست ایجاد می کند، از این رو برای پوشش نمای ساختمان بهترین گزینه است.

سیمان نسوز در کرج : سیمان نسوز در برابر حرارت های بالا و شوک حرارتی، مواد خورنده، سولفات ها، سائیدگی، ضربه و آب های اسیدی مقاومت خود را حفظ می کند.

فروش موزاییک در کرج

یکی از خدمات مصالح فروشی ها در کرج فروش موزاییک است. جهت نصب و اجرای موزاییک در کرج باید به رعایت نکاتی توجه نمود:

  • موزاییک در کرج باید دارای فشار مقاومتی و کششی بالا باشد.
  • کم‌ترین نفوذ آب و کم‌ترین فرسایش را داشته باشد.
  • به هنکام نصب از چسبندگی مصالح در امان باشد.

انواع موزاییک

موزاییک پلیمری مدل نرم : این مدل غالب اکثرا برای ساخت موزاییک هایی که به عنوان دکور نما کار می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. انواع قالب های مدل نرم عبارت هستند از مدل پلاستیکی، قالب پیویسی، انواع قالب های سیلیکونی، قالب پلی اورتان که معروف ترین این گروه محسوب می شوند.

موزاییک پرسی : فروش موزاییک پرسی طرح آجرموزاییک پرسی یکی از پرکاربردترین مصالح برای فضاهای کف فرش امروزی است.
این محصول در کف حیاط ، پارکینگ و همچنین فرش سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.
موزاییک پرسی از مقاومت فشاری بالایی برخوردار است و می تواند با اطمینان در کف همه فضاها استفاده شود.

فروش موزاییک ویبره ای : موزاییک ویبره ای نوعی کفپوش است که یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است و به طور گسترده استفاده می شود.
کشورهای اروپایی مانند آلمان و ایتالیا بیشترین کشورهایی هستند که از موزاییک ویبره ای استفاده می کنند و طرح های جدید خود را به هند ، آفریقا و ایالات متحده صادر می کنند.

موزاییک واش بتن : واش بتن که یکی از انواع موزاییک ویبره ای است اما معنی واش در لغت به معنای شستشو است و قطعه ای از بتن که با شستشو برجسته می شود را واش بتن می نامند.

فروش گچ در کرج

فروش گچ در کرج : گچ، پودری نرم و سفید رنگ است که از سنگ گچ بدست می آید. این ماده مستقیماً از سنگ گچ حاصل شده و از هیچ ماده افزودنی در تولید آن استفاده نمی شود.

انواع گچ

گچ سفیدکاری : قیمت گچ سفیدکاری بسیار مناسب است. این گچ به منظور پوشش سطح و سفیدکاری دیوارها به کار می رود و رنگ آن کاملاً سفید است.

گچ میکرونیزه : این گچ از فرآوری گچ معمولی تولید می شود .گچ میکرونیزه به منظور کشته کشی، سفیدکاری و گچ بری مصرف می شود.

گچ عاج : گچ عاج دانه بندی بسیار ریز دارد و زمان گیرش آن طولانی است. از این متریال برای کشته کشی بنا و ساخت پنل های پیش ساخته گچی استفاده می گردد.

گچ گیپتون : چسبندگی این نوع گچ به نسبت سایر گچ ها بالاتر است. این گچ بر روی انواع سطوح از قبیل بلوک های بتنی، سطوح فومی و سطوح بتنی متخلخل قابل اجراست.
گچ سیوا  : این گچ در برابر رطوبت مقاومت مناسبی دارد و از انتقال حرارت و صوت جلوگیری می کند. گچ سیوا از ترکیب گچ میکرونیزه با سایر افزودنی ها حاصل می شود.

فروش آجر در کرج

فروش آجر در کرج : آجر نوعی مصالح پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است که در گذشته از پختن خشت بدست می آمد. آجرهای خشتی که در قدیم استفاده می شدند به دو طریق دستی و ماشینی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گرفتند.

انواع آجر

آجر معمولی : آجر فشاری، آجر سفید و آجر قزاقی از جمله آجرهای معمولی هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

آجر سفالی: آجر سفالی در مقایسه با آجر معمولی وزن سبکی دارد و به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم می شود. اصولاً برای اینکه راحت تر به ملات بچسبد، آن را به صورت سوراخ دار تولید می کنند.

آجر جوش : آجر جوش از جمله آجرهایی است که در برابر ضربه، لب پریدگی، سائیدگی، مواد شیمیایی، یخبندان و لب پر شدن بسیار مقاوم است. آجر جوشی که برای مصارف ساختمانی به کار می رود نهایتاً تا 6 درصد آب جذب می کند.

آجر نسوز : آجر نسوز از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است، از این رو در محیط هایی که میزان حرارت بالاست مورد استفاده قرار می گیرد. ماده اصلی تشکیل دهنده این آجر، خاک رس ذوب نشدنی است. آجر نسوز فاقد مواد قلیایی و یا آهک بوده و در رنگ های مختلف تولید می شود.

آجر سنگفرش: آجرهای مخصوص سنگفرش از مقاومت لازم در برابر سایش و جذب آب برخوردارند و برای سنگفرش نمودن مکان های مختلف و کف سازی استفاده می شوند.

فروش ماسه در کرج

فروش ماسه در کرج : به سنگ ‌ریزه خردتر از شن گفته می‌شود ، در صنعت ساختمان به دانه‌های سنگی که قطر آن در حدود دو میلی‌متر یا کوچکتر باشد ماسه می‌گویند. ماسه معمولاً در ساحل دریا و رودخانه به راحتی یافت می‌شود و در صنعت ساختمان بسیار پر کاربرد است. بیشتر استفاده از ماسه ترکیب آن با سیمان و آب است که ماده بدست آمده ملات بسیار پر کاربرد ی است.

انواع ماسه

ماسه شسته : هدف از شستن ماسه جدا کردن خاک مخلوط با آن است ، ماسه شسته مزایا و معایبی دارد. از مزایای ماسه شسته این است که هرچه خاک ماسه کمتر باشد چسبندگی سیمان یا سیمان سفید به ماسه بیشتر و در نتیجه مقاومت ملات یا بتن مورد نظر افزایش خواهد یافت. یکی از مقاوم ترین بتن ها ، بتنیست که به میزان دقیقی از ماسه ، شن شسته و سیمان ترکیب و به مدت لازم مخلوط شده باشد.

ماسه شکسته : ماسه ‌ها و شن ها از تجزيه كانی های مقاوم نظير كوارتز به وجود می آيند. از ماسه براي تهيه انواع ملات‌ها، بتن، آجر ماسه آهكی و… استفاده می كنند. ماسه ها شکسته ، ماسه هایی هستند که از آسیاب کردن سنگهای معدنی بدست می آیند و تیز گوشه هستند.

فروش بتن در کرج

فروش بتن در کرج : بتن از مخلوط آب و سیمان بدست می آید. سیمان مورد استفاده در بتن از نوع پرتلند می باشد. هنگام ساخت این محصول به منظور جلوگیری از ایجاد حباب که موجب کاهش استقامت بتن می شود، از ویبراتورهای ویژه ای استفاده می گردد.

انواع بتن

بتن سنگین : بتنی که در ساخت آن از سنگدانه های سنگین استفاده می شود، بتن سنگین نام دارد. وزن این بتن بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

بتن سبک : بتن سبک به بتنی گفته می شود که سنگدانه های آن وزن کمی دارند. اگر وزن بتن کمتر از 1920 کیلوگرم بر متر مربع باشد، جزء بتن سبک به شمار می آید. از بتن سبک برای ساخت بلوک های بتنی استفاده می شود.

بتن متخلخل : به بتنی که دارای روزنه ها و حفره های متعدد به منظور عبور آب یا هوا باشد بتن متخلخل گفته می شود.

بتن سبک هوادار : در تولید این بتن از افزودنی های هوازا استفاده می شود. بتن سبک هوادار در مکان هایی که امکان ذوب و انجماد بتن وجود دارد استفاده می گردد.

بتن با مقاومت بالا : بتن با مقاومت بالا دارای مقاومتی بالاتر از 40 مگاپاسکال است. هنگامی که نسبت آب به سیمان کم شود، بتن با مقاومت بالا تولید می گردد. خواص مکانیکی این بتن بسیار بالاست و مواد شیمیایی نمی توانند به آن آسیبی وارد کنند.

بتن پلیمری : در این نوع بتن از مواد پلیمری به منظور اتصال سنگدانه های بتنی استفاده می شود، از این رو در تولید آن سیمان حذف می شود. مواد پلیمری حجم حفره های بین سنگدانه ها را به میزان قابل توجه کاهش می دهند.

بتن خودمتراکم : بتن خود متراکم به بتنی گفته می شود که نیاز به ویبره نداشته و تنها با وزن خود متراکم می گردد. بتن خودمتراکم برای بتن ریزی های حجیم کاربرد دارد.

فروش سنگ در کرج

یکی از مصالحی که از زمان های دور تاکنون از آن در ساختمان سازی استفاده می شود، سنگ است. سنگ به مواد جامد و سختی گفته می شود که از پیوند یک یا چند کانی تشکیل شده و به سه دسته کلی سنگ های آذرین، سنگ های رسوبی و سنگ های دگرگون تقسیم می گردد.

فروش خاک رس در کرج

فروش خاک رس : خاک رس یکی از انواع خاک های چسبنده می باشد که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این خاک نتیجه فرسایش سنگ های دگرگونی و آذرین است و به دلیل داشتن دانه های بسیار ریز آن را کلوئید نیز نامیده اند. نکته مهم در استفاده از این متریال، انتخاب نمونه ای با کیفیت از آن می باشد.

فروش سرامیک در کرج

فروش سرامیک : در اصل تاریخ صنعت سرامیک سازی به سفال اولیه ای بر می گردد که در آثار تاریخی پیدا شده اند. قبل از اینکه فلزات کشف شود انسان از خاک رس برای تولید وسایل خود استفده می کردند، چرا که گل رس بسیار راحت شکل می گیرد و دمای پخت نسبتا کمی هم دارد.

انواع سرامیک

سرامیک های سنتی : به طور کلی مواد تشکیل دهنده این سرامیک ها صنایع سیلیکاتی هستند، یعنی محصولات رسی، چینی ها، شیشه، سیلیکاتی و سیمان. در این میان صنایع شیشه بزرگترین و گسترده ترین زیر مجموعه در صنعت سرامیک سازی است.

سرامیک های مدرن : سرایمیک های مدرن به این دلیل تولید شدند که بتوانند نیاز های خاصی را در ما بر طرف کنند، به این صورت باعث شده است که اگر نیاز به سرامیک هایی با مقاومت حرارتی بیشتر، خواص مکانیکی بهتر، خواص الکتریکی ویژه و یا مقاومت در برابر مواد شیمیایی بیشتری لازم داشته باشیم سراغ این سرامیک ها می آییم.

سرامیک های تک بلوری : سرامیک های نیتریدی:این سرامیک ها بسیار دیر گداز هستند و در برابر حرارت بسیار مقاومت خوبی دارند.
کاربید های سرامیکی که از آنها به عنوان ساینده استفاده می کنند.
بورید های سرامیکی : این نوع در برابر اکسیده شدن و حرارت دارای مقاومت بسیار بالایی است.
لعاب های سرامیکی: از این مواد به عنوان پوشش فلز آلومنیوم استفاده می شود.
سرامیک های مرکب کامپوزیت (فلزی – سرامیکی) که هم خصوصیات فلزات و هم خصوصیات سرامیک را دارد.
سرامیک­های فروالکتریکی : این سرامیک ها دارای ثابت ضد الکتریسیته بسیار بالایی است و به همین دلیل برای ساخت خازن ایده آل است.

فروش کاشی در کرج

فروش کاشی در کرج : کاشی محصولاتی هستند در صنعت ساختمان و ساختمان سازی که از جنس سفالین و سرامیک هستند که در مرحله نازک کاری ، ساختمان کاربرد دارند گاها به این محصول سنگ مصنوعی نیز گفته می شود.

کاشی و سرامیک در کرج از محصولاتی هستند که عمده مواد تشکیل دهنده انها خـاک رس و یا سـفال مـیباشـند. از کاشـی هـای سـرامیکی برای پوشش سـطوح مکان های بهداشتی استفاده می شود چه در خانه و در مراکز اداری و بیمارستانها . تنوع جنسی و رنگی در کاشی های سبب شده است که روز به روز استفاده از کاشی و سرامیک در بخش های مختلف استفاده شود. میزان استحکام در کاشی و سرامیک ها متنوع است از اینرو باعث می شود که از هر جنس کاشی در محیط مختص به خودش استفاده شود.

انواع کاشی

کاشی کف : کاشی هایی هستند که برای پوشش کف ساختمان استفاده می شوند . کاشی های کف نسبت به کاشی های دیوار باید از استحکام به نسبت بالاتری برخوردار باشند دلیل آن هم به این خاطر است که کاشی های کف در مجاورت اصطکاک بالایی برخوردار هستند، بنابراین باید در مقابل باسایش دوام بالایی داشته و نفوذ پذیری آب آن نیز به نسبت پایین باشد.

کاشی دیوار :همانطور که گفته شد دمای کوره برای پخت این نوع کاشی ها به نسبت کف پایین تر است ، از اینرو میزان جذب آب در آنها به نسبت بیشتر است و لعاب استفاده شده در آنها نیز به دلیل دمای پایین پخت شفاف تر است. جذب آب در کاشی های دیوار اگر مطابق با استاندارها باشد لازم و ضروری است و به هیچ وجه یک امتیاز منفی به شمار نمی آید.

کاشی گرانیتی :به نوعی از کاشی ھای پرسلانی که بدون لعاب هستند و پولیش خورده هستنداصطلاحا ، گرانیت گفته می شود. این کاشی ھا نیز همانند هم گروه خود مانند کاشی ھای پرسلانیمقاوت زیادی دارند و میزان جذب آب آنها نیز به مراتب کمتر است. توجه داشته باشید که کاشی گرانیتی کاملا با سنگ گرانیتی متفاوت است.

نوشته های مرتبط