ساختمان

لوله کش کرج + قیمت لوله کشی آب و گاز در کرج چقدر است؟

لوله‌کشی ساختمان در کرج بخشی از تاسیسات ساختمان است. لوله کشی ساختمان در حال ساخت با لوله کشی به منظور بازسازی ساختمان دو مسئله کاملاً متفاوت است.
لوله کشی ساختمان در کرج به دو قسمت اصلی لوله کشی حمام و دستشویی و لوله کشی آشپزخانه تقسیم میشود. برای لوله کشی حمام و دستشویی به لوله کشی آب گرم و سرد و فاضلاب نیاز است و برای لوله کشی آشپزخانه علاوه بر لوله کشی فاضلاب و آب گرم و سرد به لوله کشی گاز نیز نیاز است.
لوله کشی ساختمان در کرج به طور کلی شامل نصب و یا بازسازی لوله های قدیمی ، نصب پکیج و لوله کشی پکیج ، نصب پمپ فشار آب یا پمپ سیرکولار آب گرم ، نشت یابی لوله ، رفع نم و نصب روشویی و نصب کاسه توالت ایرانی یا فرنگی میباشد. چنانچه نوسازی لوله کشی منزل حین بازسازی کلی میتواند منجر به افزایش فشار آب مصرفی و آب شوفاژ شود که این امر راندامان شوفاژ در منزل را افزایش میدهد.

لوله کشی گاز در کرج

لوله کشی گاز در کرج شامل لوله‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید گاز شهری را در نقاط مختلف منزلتان پخش کنید و به صورت انتخابی برای بعضی مکان‌ها در نظر گرفته و برای بعضی از مکان‌ها حذف کنید البته لازم به ذکر است در این مورد تمام نصاب‌های این مدل لوله دارای مجوز هستند. قیمت این مدل لوله‌کشی گاز در کرج به متراژ لوله‌کشی، انشعاب‌های مورد نیاز و طبقات یک ساختمان بستگی دارد.

لوله کشی آب ساختمان

قبل از اینکه با نحوه لوله کشی آب ساختمان در کرج آشنا شوید حتما باید به انواع لوله کشی های ساختمان آشنا باشید:

  • لوله کشی فاضلاب ساختمان
  • لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان
  • مراحل لوله کشی آب ساختمان به چه صورت است؟
  • رسم نقشه لوله کشی ساختمان
  • انجام لوله کشی رایزر ساختمان
  • لوله کشی انشعابی یا کلکتوری
  • کشیدن لوله آب
  • اتصال فتینگ
  • هواگیری و اتمام کار
  • نصب و تعمیر شیرآلات در کرج

هر چقدر با کیفیت ترین شیرآلات را خریداری کنید باز هم ممکن است با رسوب فلز، چکه کردن آب یا سفت شدن شیرآلات اهرمی مواجه شوید از این رو بهتر است برای نصب و تعمیر شیرآلات در کرج با افراد متخصص در تماس باشید .

نکات اساسی برای انجام لوله کشی ساختمان

در ساختمان های اداری و مسکونی به دلیل وجود ارتفاع باید حداقل فشار آب وجود داشته باشد. برای این کار اکثرا با نصب پمپ آب کم فشاری آب حل می شود.
در نصب آبگرمکن، پکیج دیواری و تاسیسات حرارتی باید انسباط آب بر اثر گرما باعث آسیب رساندن به تجهیزات نشود.
با انتخاب لوله مناسب مانع از خوردگی لوله آب در مرور زمان شوید. امروزه به دلیل خوردگی بیش از حد لوله های آب از لوله های پلیمری استفاده می شود.
با توجه به موقعیت کار از لوله کشی آب به صورت توکار و روکار استفاده کنید.
شیب بندی لوله ها آب و فاضلاب باید به حد استاندارد رعایت شود.
در انجام کار لوله کشی باید دقت لازم را بکار برد و مشکل نشتی آب به وجود نیاید در صورت وجود نشتی آب می توانید با آوردن یک لوله کش و استفاده از نشت یاب به راحتی نشتی آب را پیدا کنید.
ارتفاع قرار گرفتن لوله های در سطح زمین باید به حدی باشد که نه آنقدر گود باشد و نه آقدر بالا باشد که با عبور یک کامیون روی کف باعث شکستگی لوله آب شود.
برای لوله کشی چاه فاضلاب می توانید از لوله های چدنی، پی وی سی، سیمانی استفاده کنید.
برای لوله کشی آب از لوله های گالوانیزه یا پلاستیکی و پلیمری استفاده می کنند.
نصب رادیاتور شوفاژ نصب و تعویض شیر فلکه و شیر گازی معیوب ساختمان
انشعاب لوله گاز
نصب و تعمیرات شیرآلات توالت فرنگی،روشویی کابینتی، لوازم سرویس بهداشتی دوش ظرفشویی دستشویی

قیمت این خدمات چقدر است ؟

با یک حساب سر انگشتی می توان گفت که باز هم لوله کشی روکار در کرج کمترین میزان هزینه را برای صاحب خانه ایجاد می کند و لوله کشی کلکتوری در کرج با لوله های لایه ای باز هم رتبه دوم لوله کشی با کمترین قیمت لوله کشی در کرج تمام شده را بدست می آورد.

چرا که در این روش به دلیل استفاده از لوله های لایه ای که به صورت یک دست هستند میزان استفاده از اتصالات و متراژ کلی لوله بسیار کمتر از لوله کشی سنتی با لوله های فلزی و لوله های پلیمری است و از طرفی مقدار پرت لوله ها در روش کلکتوری بسیار کمتر است.

نوشته های مرتبط