دکوراسیون

کاغذ دیواری در کرج + بورس کاغذ دیواری ارزان در کرج

کاغذ دیواری یک نوع پوشش دیوار است که اغلب از کاغذ تهیه شده و برای تزئین و چیدمان دیوارهای داخلی اتاق‌ها، منازل و محیط‌های کاری استفاده می‌شود.کاغذ دیواری‌ها به شکل‌های و طرح‌های مختلفی مانند جعبه‌جا، نقاشی، گل، نقطه و خط، طرح‌های هنری و … عرضه می‌شوند. همچنین، ضدآب، مقاوم در برابر حرارت و یا نور خورشید به نام کاغذ دیواری وینیلی نیز وجود دارد.

برای نصب کاغذ دیواری در کرج ابتدا سطح دیوار باید تمیز و صاف شده باشد و سپس کاغذ دیواری به کمک چسب روی دیوار چسبانده می‌شود. این کار نیاز به تجربه و دقت دارد و بهتر است به کارشناس نصب کاغذ دیواری مراجعه کنید. انواع کاغذ دیواری در کرج بسیار متنوع هستند و می‌توانند بر اساس مواد تشکیل دهنده، اندازه، طرح و رنگ‌بندی و همچنین قابلیت‌های ویژه به تقسیم بندی شوند.

انتخاب کاغذ دیواری در کرج بر اساس الگو

  • کاغذ دیواری با الگو های افقی: الگو های افقی باعث می شوند اتاق بزرگ تر به نظر برسد. از استفاده کاغذ دیواری با الگو های افقی در خانه های قدیمی که سقف و دیوار ها ممکن است کاملاً مربع و متوازن نباشند به طور جدی خودداری کنید.
  • کاغذ دیواری با الگو های عمودی: الگو های عمودی باعث می شوند سقف اتاق بلند تر و گسترده تر به نظر برسد.
  • کاغذ دیواری با الگو های قطره ای: الگوی قطره پیچیده ترین الگو کاغذ دیواری است زیرا به تراز مناسب دارای طرح هایی به صورت عمودی و افقی درهم است. اگر اتاق شما کاملاً مربع نباشد انتخاب کاغذ دیواری با الگو های قطره ای انتخاب خوبی است، اما برای یک مبتدی پروژه نصب آن دشوار است.

انواع جنس کاغذ دیواری

  • کاغذ دیواری وینیلی: کاغذ دیواری‌های پوشش داده شده با وینیل به صورت پلاستیکی هستند و مناسب برای برخی مکان‌های با شرایط نامطلوب همچون بخار و رطوبت هستند، همچنین در برابر خوردگی و صدمات متفاوت مقاومت بسیار بارزی دارند.
  • کاغذ دیواری طبیعی: این نوع کاغذ دیواری از مواد طبیعی مانند چوب، برگ، چمن، جوت و رویا و تخته MDF ساخته شده است.
  • کاغذ دیواری سه بعدی: کاغذ دیواری‌های سه بعدی، شامل طرح‌هایی هستند که به صورت 3 بعدی طراحی شده‌اند و نظر بیننده را به خود جلب می‌کنند.
  • کاغذ دیواری روکش دار: کاغذ دیواری روکش دار، برای محافظت از دیوار و نیز پوشش دادن نقص‌های برخی سطوح شایسته استفاده می‌باشد.
  • کاغذ دیواری فلیکسی: این نوع کاغذ دیواری، برای دیزاین محافظ‌سازی نقاشی، پوستر و یا زیبایی و همچنین نظافت آسان ارائه شده است.
  • کاغذ دیواری چاپی: طرح‌های کاغذ دیواری چاپی، همچون چاپ مخصوص پرینتر، بر روی کاغذ دیواری چاپ می‌شوند.

چطور از کاغذ دیواری نگهداری کنیم ؟

تمیز کردن و نگهداری کاغذ دیواری همیشه جز دغدغه استفاده کنندگان از کاغذ دیواری بوده است. کاغذ دیواری قابل شستشو را می توان با آب و صابون (بدون سفید کننده یا مواد شیمیایی تمیز کننده قوی یا پاک کننده های ساینده) تمیز کرد. برای ماندگاری طولانی مدت، باید از کاغذ دیواری های خود به خوبی مراقبت کنید. کاغذ دیواری ها ظریف هستند و نمی توانید کاغذ دیواری های معمولی را در جایی که رطوبت بیش از حد دارد نصب کنید.

چرا به جای رنگ از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

کاغذ دیواری ها مزایای زیادی نسبت به رنگ دیوار دارند که طول عمر، ماندگاری و امکان اجرا روی تمام سطوح مختلف دیوار بدون نیاز به زیر سازی اصلی ترین آنهاست. یک کاغذ دیواری استاندارد و به درستی نصب شده حداقل 15 سال دوام می آورد. این مزیت بزرگ نصب کاغذ دیواری است. می توانید یک بار آن را نصب کنید و سال ها تغییر آن را فراموش کنید.

با این حال، برای استفاده حداکثری از پول خود، مطمئن شوید که آن را به خوبی حفظ می کنید. دیوارها را خشک و تمیز نگه دارید. همچنین مطمئن شوید که از ایجاد خط و خش رو کاغذ دیواری تان جلوگیری کنید. یکی دیگر از مزایای انتخاب کاغذ دیواری به جای رنگ تنوع کاغذ دیواری ها به نسبت رنگ دیوار زیاد است. کاغذ دیواری ها داری انوع طرح و رنگ و جنس هستند، از جیر، مخمل، پارچه، وینیل، بافت برجسته گرفته تا بسیاری از موارد دیگر که در دسترس است.

قیمت ها به چه میزان است؟

قیمت کاغذ دیواری به شدت به جنس و کیفیت آن و همچنین دستگاه چاپ آن بستگی دارد. طرح و رنگ به کار رفته در کاغذ دیواری تنها می تواند اسباب یک افزایش قیمت جزیی را فراهم نماید و این تفاوت قیمت هیچ گاه در حدی نیست که شما را از خرید طرح مورد نظر به علل مختلف مربوط به طرح و رنگ بازدارد.

بنابراین اگر قصد خرید یک کاغذ دیواری با مزایای بسیار و دوام و مقاومت بالا را دارید باید هزینه بیشتری را تقبل کنید. در غیر این صورت می توانید نسبت به خرید کاغذ دیواری ارزان اقدام نمایید. به هر حال باید به این نکته دقت کنید که با توجه به کاربرد و مدت زمان طولانی استفاده از کاغذ دیواری بهتر است در این خصوص به پرداخت هزینه های بالاتر و خرید انواع با کیفیت تر آن اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط