زیبایی

اپیلاسیون در کرج + بهترین مرکز اپیلاسیون در کرج کجاست؟

اپیلاسیون در کرج : اپیلاسیون یک واژه فرانسوی است و به معنای از بین رفتن موهای زائد است. در این روش موها باید از ریشه کنده شود. اپیلاسیون در کرج بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است که خود روش‌های مختلف دارد. اپیلاسیون باعث می‌شود رشد موهای زائد کاهش پیدا کند .

مزایای اپلاسیون چیست ؟

لطیف شدن بافت پوست

یکی از بهترین فواید اپیلاسیون در کرج ، لطیف شدن پوست است. موم پوست را لطیف‌تر می‌کند. دلیل آن این است که وقتی رو پوست قرار می‌گیرد، بلافاصله شروع به خشک شدن می‌کند.این کار باعث می‌شود تا سلول‌های مرده و خشک شده روی پوست، به موم بچسبند و وقتی شما موم را از پوست جدا می‌کنید، این سلول‌ها هم جدا می‌شوند.

عدم ایجاد حساسیت و خارش

اپیلاسیون با موم از معدود روش‌هایی است که به ندرت باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شود. دلیل آن هم استفاده بسیار کم مواد شیمیایی در موم است. موم گرم بیشتر با مواد طبیعی درست می‌شود. به همین دلیل شما حتی جوش‌های ریز قرمز هم در پوستتان به وجود نخواهد آمد.

بدون بریدگی و زخم

در هنگام انجام اپیلاسیون در کرج از هیچ نوع وسیله‌ایی مانند تیغ استفاده نمی‌شود. به همین دلیل هیچگونه زخم یا بریدگی روی پوست خود مشاهده نخواهید کرد.

پوستی صاف و بدون مو

داشتن پوستی کاملا صاف و بدون مو آرزوی همه است. اپیلاسیون این قدرت را دارد تا تمام موها را از بدن جدا کند و کوچکترین یا نازک‌ترین مویی را باقی نگذارد. در حالی که سایر روش‌های معمولا موهای کوچک یا نازک دست نخورده باقی می‌مانند و پوست شما آن‌طور که می‌خواهید صاف و بدون مو نخواهد شد.

کاهش سرعت رشد موهای زائد

بزرگ‌ترین فایده اپیلاسیون در کرج با موم گرم را در این می‌دانند که پس از استفاده از این روش، سرعت رشد موهای زائد به شدت کم می‌شود. دلیل آن هم این است که در این شیوه، موهای زائد از ریشه خارج می‌شوند. در نتیجه رشد موها با سرعت بسیار کمتری آغاز خواهد شد و شما به مدت حداقل ۳ تا ۴ هفته هیچ رشدی را مشاهده نخواهید کرد.

رعایت این نکات در اپیلاسیون مفید است

 • برای جلوگیری از عدم تحریک پوست بهتر است از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • پس از اپیلاسیون از دوش آب سرد استفاده کنید.
 • بدلیل عدم جذب عرق به بدن و جلوگیری از حساسیت پوستی بهتر است از لباس‌هایی که نخی و گشاد هستند استفاده کنید.
 • از ژل آلوئه ورا برای کاهش قرمزی پوست خود استفاده کنید نحوه‌ی استفاده از آن به این صورت است که آلوئه ورا را از وسط نصف کنید و مایع داخل آن را بر روی پوستتان بمالید.
 • برای جلوگیری از درد ناشی پس از اپیلاسیون در کرج بهتر است مقداری یخ را در پارچه‌ای قرار دهید و روی ناحیه‌ی مورد نظر بگذارید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از اپیلاسیون از رفتن به استخر بدلیل جلوگیری از عفونت خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت الی ۴۸ ساعت در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید زیرا باعث تغییر رنگ پوستتان می‌شود.

اگر بخواهید پس از اپیلاسیون در کرج جوش نزنید بهتر است از لوسیون‌هایی استفاده کنید که دارای روغن مینرال باشند. چنانچه پس از انجام وکس پوستتان جوش زد از پمادهایی که دارای سولفات پلی مکسین بی و زینک باسیتراسین است به مدت سه روز استفاده کنید و استفاده از این پمادها باعث می‌شود درد ناشی از انجام اپیلاسیون کمتر شود.

رعایت نکات ایمنی در هنگام اپیلاسیون را بدانید !

 • مراکز ارائه دهنده‌ی این خدمات باید از وسایل یک‌بار مصرف مثل کاردک و ظرف حاوی موم استفاده کنند تا باعث انتقال مریضی در بین افراد نشود.
 • این دسته از مراکز باید دارای مجوز بهداشت باشند و فردی که این خدمات را ارائه می‌دهد باید گواهی سلامت داشته باشد.
 • مسئول اپیلاسیون قبل از کشیدن کاردک حاوی موم بر روی بدنتان باید مقداری را روی بدن شما تست کند. اگر بیش از حد داغ بود از او بخواهید تا اجازه دهد موم کمی سرد شود با این‌کار از سوختگی ناشی از آن جلوگیری می‌کند.
 • اگر مسئول اپیلاسیون برای بعضی از موهای زائد کنده نشده‌ از موچین استفاده کرد حتما باید موچین با پنبه و الکل به صورت کامل استریل شود.
  در صورت فراموشی زیرانداز از مسئول اپیلاسیون بخواهید یک زیر انداز یکبار مصرف به شما بدهد. باز هم اگر رو تختی یکبار مصرف نیز در دسترس نبود از مسئول اپیلاسیون بخواهید تخت را با پنبه و الکل تمیز کنند.

نوشته های مرتبط