زیبایی

کاشت ابرو در کرج + برای کاشت ابرو چه نکاتی را باید بدانید؟

کاشت ابرو در کرج : کاشت ابرو و مژه به معنی دریافت مو از هر قسمت از بدن و قرار دادن آن در ناحیه مژه و ابرو است. برای کاشت با توجه به اهمیت ساختار مو در کاشت ابرو معمولا ترجیح داده می شود از موهای پشت سر استفاده شود. به صورت کلی دو روش FUE و روش FUT برای کاشت ابرو استفاده می شود.

معمولا موهای نازک را با روش FUE می گیرند و به ناحیه ابرو و مژه پیوند می دهند. با استفاده از این روش ابرو و مژه کاشته شده همیشگی خواهد بود. پس از کاشت مژه و ابرو، ابروی کاشته شده ممکن است نیاز داشته باشد که به صورت دوره ای اصلاح شود. رشد ابرو کاشته شده حداقل یک سال ادامه خواهد داشت و پس از یک سال ابرو در موقعیت خود ثابت می شود و رشد آن متوقف می گردد.

معمولا متخصصین کاشت ابرو در کرج ترجیح می دهند از موهای نازک تر به نسبت موهای ضخیم استفاده شود و مهم این است که بر اساس حالت طراحی شده، موهای جدا شده از پشت سر یک به یک کاشته شوند. ضخامت، تراکم و نوع ابروی کاشته شده مانند کاشت مو، در هر فرد متفاوت است و روش استفاده شده برای کاشت ابرو در کرج  باید مطابق با این شرایط اتخاذ شود.

چرا کاشت ابرو در کرج؟

ابروهای ما یکی از مهم‌ترین ارکان زیبایی صورتمان هستند و تاثیر زیادی بر جلوه‌ی ظاهری ما دارند. ابروهای یک فرد از نظر زیبایی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند و این موضوع چند دلیل دارد. اول این که ابروها نسبت به موهای سر در منطقه‌ی مهم‌تر و مرکزی‌تر صورت قرار گرفته‌اند. دوم این که وظیفه‌ی ابروها ایجاد قابی برای چشم‌هاست که مهم‌ترین جزء صورت در زیبایی ظاهری هستند. آخرین نکته هم این است که کم‌پشتی و ریزش موهای ابرو برخلاف موهای سر، فرآیندی طبیعی نبوده و به همین جهت از دید خود و دیگران، از نظر زیبایی‌شناختی قابل قبول نیست.

برخی از دلایل از دست دادن یا کم پشتی ابروها

  • بیماری‌های تیروئیدی
  • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
  • آلوپسی آره‌تا
  • سوختگی
  • تاتو و هاشور ابرو
  • عفونت
  • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
  • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
  • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

کاشت ابرو در کرج برای افرادی که در اثر بیماری هایی مانند سرطان موهای خود را از دست داده اند یک راه برای بازگشت زیبایی و افزایش اعتماد به نفس است . این عمل حتما به یک چنین اشخاصی توصیه میشود البته برخی افراد هم به علت بیماری های اعصاب و روان ممکن است موهای خود را از دست بدهند که این اشخاص هم می توانند عمل کاشت ابرو در کرج را انجام دهند .

آیا کاشت ابرو عوارض دارد ؟

هر عمل جراحی زیبایی ممکن است در اثر عدم رعایت شرایط عوارض مخصوص به خود را داشته باشد مثلا در عمل بینی یا پلک و یا چشم ها امکان بروز عفونت وجود داشته و قابل انکار نیست در مورد این نوع عمل زیبایی و ترمیم کننده هم کمی خونریزی و کبودی اطراف چشم و پیشانی وجود خواهد دشت بعد از ان ممکن است در محل زخم خارش و قرمزی ایجاد شود که آن هم بعد از چند روز برطرف میشود اما اگر خارش تداوم داشت احتمال بروز عفونت وجود داشته برای همین باید به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایا

اولین مزیت این کار افزایش حس زیبایی در فرد و همچینی اعتماد به نفس است واقعیت این است بخش بزرگی از اعتماد به نفس ناشی از تعریف و تمجید اطرافیان از ظاهر و زیبایی اشخاص است. البته ما آن را تایید نمی کنیم چون اعتماد به نفس باید در بلوغ و توسعه استعداد های درونی و خدادی شکل بگیرد ولی قابل انکار نیست توجه به ظاهر و رفع برخی نواقص می تواند حس بهتری به ما بدهد برای همین یک چنین عمل های ترمیمی اگر واقعا لازم باشد توصیه میشود.

معایب

بلاخره هر کاری می تواند محاسن و معایبی داشته باشد اینکه کسی ادعا کند این کار هیچ عیبی نداشته و سراسر حسن است قطعا در گفتار خود صداقت نداشته است ما به شما همه آنچه که باید بدانید را خواهیم گفت کاشت ابرو چون فرایندی متفاوت دارد معایب خاص خود را خواهد داشت برای کاشت ابرو در کرج اغلب از موهای سر استفاده می کنند.

بنابراین ممکن است به لحاظ ظاهری یعنی از لحاظ ضخامت ، رنگ و سرعت رشد با موهای ابروهای شما تفاوت داشته باشند ضمن انکه مراحل انجام این کار بسیارمهم است موها باید به صورت خوابیده کاشته شوند تا با سایر موهای این قسمت همخوانی داشته و به حالت ایستاده قرار نگیرند و این کار فقط بستگی به تبحر پزشکی دارد که عمل را انجام می دهد .

مراحل کاشت ابرو به چه شکل است ؟

پزشکانی که در این کار تخصص دارند به خوبی می دانند این عضو مهم بدن از سه قسمت تاج ، بدنه و دم تشکیل شده است و برای ترمیم باید به هر سه قسمت توجه شود اما مراحل کاشت ابرو می تواند به شکل ذیل باشد .موهایی که در قسمت تاج کاشته میشوند باید به طرف بالا جهت داشته باشند چون همانطور که می دانید موهایی طبیعی هم وقتی بلند می شوند به همین شکل هستند و رو به بالا رشد می کنند .

برای ترمیم بدنه باید موها به ارامی دچار کاهش زاویه شوند تا جایی که وقتی به دم می رسند زاویه انها کاملا صفر باشد و نوع مویی که برای ترمیم بدنه استفاده میشود باید ضخیم تر باشد تا همه چیز کاملا طبیعی و اورژینال به نظر برسد و کمترین تضاد را ایجاد نماید .

تراکم کاشت باید فشرده و دقیق باشد و توجه شود جای خالی نماند چون باعث میشود پوست صورت مشخص شده و ظاهر نامناسبی را به فرد بدهد به علت ظرافت نوع این عمل پزشک باید متبحر و بسیار دقیق بوده و کار را با حوصله تمام انجام دهد .

مراحل مختلف کاشت ابرو در کرج باید با ابزارهای مناسب و درست انجام شود سوزن ها باید قطر میلی متری داشته باشند تا کمترین زخم و خراشیدگی را ایجاد نمایند علاوه برآن حفره ای که ایجاد می نمایند کاملا متناسب با قطر مو بوده و بزرگتر نباشد تا ظاهر بدشکلی ایجاد نکند .

نوشته های مرتبط