اتومبیل

بیمه شخص ثالث خودرو کرج + پاسارگاد , پارسیان , آسیا , ایران

بیمه اتومبیل در کرج : زمانی که شما در شهرستان کرج یک خودرو خریداری میکنید ملاک شما برای خرید، ظاهر خودرو و سالم بودن از لحاظ فنی میباشد. مسلما اگر خودرویی خریداری کرده باشید که از هر لحاظ سالم و تمیز باشد به فکر این خواهید افتاد که حتما آن را در برابر آسیب های احتمالی بیمه کنید. بیمه نامه هایی که برای یک خودرو میتوان انجام داد بیمه نامه شخص ثالث در کرج و بیمه نامه بدنه در کرج می باشد.

بیمه شخص ثالث در کرج شامل چه مواردی میشود ؟

بیمه شخص ثالث در کرج حوادث خطر آفرین را پوشش می‌دهد. اتفاقاتی از قبیل: آتش سوزی، سرقت و آسیب سرنشینانِ خودرو در جریان تصادفات یا حوادث رانندگی است. در صورت مواجه شدن با هریک از اتفاقات نامبرده، می‌توانید از بیمه خودرو استفاده کنید. بیمه شخص ثالث در کرج ، خسارت‌های وارد شده به خودرو خود را کاهش می‌دهد.

بیمه شخص ثالث در کرج را می توان از تمامی شرکت‌های بیمه خریداری کرد. نرخ این نوع بیمه تقریبا در تمامی شرکت‌ها یکسان است. شاید کیفیت ارائه خدمات در هر یک از شرکت‌ها متفاوت باشد. این امر بستگی به سیاست های جلب رضایت مشتریان آن شرکت بیمه دارد.

بیمه بدنه اتومبیل در کرج شامل کدام موارد است ؟

متاسفانه خیلی از رانندگان محترم فکر می‌کنند که تنها بیمه‌ای که برای خودرو لازم است، بیمه شخص ثالث می‌باشد. درصورتی که این تصور اشتباه است!

اما چرا؟ به این دلیل که بیمه شخص ثالث تنها برای جبران خسارت‌های مالی و جانی اشخاص ثالث و خسارت‌های جانی راننده مقصر است. مطمئناً از خودتان می‌پرسید که تکلیف خسارت مالی که به وسیله نقلیه راننده مقصر وارد شده است چه می‌شود؟ جواب روشن است. بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت مالی که به وسیله نقلیه راننده مقصر وارد شده است، هیچ کاری انجام نمی‌دهد و دقیقاً همین جاست که بیمه بدنه خودرو اهمیت پیدا می‌کند.

اگر تصور می‌کنید بیمه بدنه اتومبیل در کرج تنها برای جبران خسارت‌های مالی است که به ماشین راننده مقصر وارد شده است، در اشتباه هستید. این بیمه پوشش‌های متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهد که در دو دسته شامل: پوشش‌های اصلی و فرعی جای می‌گیرند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو در کرج شامل پرداخت خسارت‌های ناشی از سرقت کلی خودرو، برخورد خودرو به یک جسم، واژگونی و سقوط خودرو و آتش گرفتن خودرو یا لوازم یدکی آن می‌باشند. پوشش‌های فرعی این بیمه نیز شامل: سرقت جزئی اتومبیل، شکسته شدن شیشه، خسارات ناشی از بلایای طبیعی، پوشش ترانزیت، خسارت ناشی از پاشیده شدن رنگ یا مواد شیمیایی بر روی بدنه خودرو، زیان ناشی از کاهش ارزش خودرو، پوشش هزینه رفت و آمد و هزینه مربوط به توقف خودرو می‌باشند.

مزایای بیمه شخص ثالث

 • انتقال تخفیف به خودرویی دیگر که به تازگی خریداری کرده اید.
 • برای گرفتن دفترچه بیمه المثنی هزینه پرداخت نکنید.
 • از این نوع بیمه نامه خود می توانید به عنوان وثیقه استفاده کنید.
 • حتما قبل از پایان موعود بیمه نامه خود را تمدید کنید.
 • دفتر بیمه موظف است که بعد از گزارش پلیس ۵۰ درصد از حق بیمه را به فرد آسیب دیده بپردازد.
 • بعد از دریافت بیمه بهتر است که تمدید نکنید، چون در صورت تمدید مبلغی به عنوان خسارت از شما گرفته خواهد شد.
 • دفتر بیمه موظف است که ۱۰ در صد از سهم بیمه را به وزارت بهداشت و درمان برای فرد آسیب دیده پرداخت کند، که از مهمترین مزایای بیمه شخص ثالث به حساب می آید.

پوشش بیمه بدنه اتومبیل

 • سرقت کلی خودرو: این پوشش شامل زمانی است که کل خودرو به سرقت رفته باشد.
 • برخورد خودرو به یک جسم: زمانی که خودرو به جسم سختی مانند: سنگ، دیوار و … برخورد کرده باشد.
 • واژگونی و سقوط خودرو: هنگامی که خودرو واژگون شده باشد یا از بلندی سقوط کرده باشد.
 • آتش گرفتن یا منفجر شدن خودرو: درصورتی که خودرو آتش گرفته یا منفجر شده باشد.

نوشته های مرتبط